اخبار بین الملل

حملات صهیونیست‌ها به غزه همزمان با یورش به کرانه باختری + تصاویر

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

به گزارش الجزیره، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه اعلام کرد که هواپیما‌های این رژیم ۷۰ هدف را در محله التفاح غزه بمباران کردند.

 جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه مناطق گسترده‌ای از مرکز، جنوب، شمال و شرق غزه را بمباران کردند. صهیونیست‌ها همچنین بانک اسلامی و یک منزل مسکونی در اردوگاه البریج در مرکز غزه را هدف قرار دادند.

خبرنگار خبرگزاری شهاب گزارش داد که هواپیما‌های جنگی اشغالگر ساعت‌ها بدون توقف به حملات خشونت آمیز به شمال نوار غزه ادامه دادند و دود ناشی از حملات و تخریب ساختمان‌ها در هوا بلند شده است.

اشرف القدری، سخنگوی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد: اشغالگران رژیم صهیونیستی عمداً کادر پزشکی، موسسات بهداشتی و آمبولانس‌ها را هدف قرار داده و توانایی‌های آن‌ها را تضعیف می‌کنند.

وی گفت: تیم‌های پزشکی در شرایط خطرناک و ناایمن کار می‌کنند، اما بر انجام وظیفه در قبال مردم خود پایبند هستند. از مجامع بین المللی می‌خواهیم برای حفاظت از کادر پزشکی، موسسات بهداشتی و آمبولانس‌ها گام‌های موثری بردارند.

تصاویر ماهواره‌ای از حجم ویرانی‌ها در نوار غزه

پس از اینکه صهیونیست‌ها روز دوشنبه برق نوار غزه را قطع کردند، شرکت تولید برق این باریکه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: به دلیل تمام شدن سوخت نیروگاه طی چند ساعت آینده در معرض تهدید به قطع کامل برق هستیم و این امر ادامه کلیه خدمات اولیه زندگی را غیرممکن می‌کند.

این شرکت افزود: در مواجهه با این واقعیت که جان بیش از ۲.۳ میلیون نفر را تهدید می‌کند، ما در پیامی فوری از جامعه بین المللی و سازمان‌های بشردوستانه و امدادی می‌خواهیم فورا برای توقف این جنایت علیه بشریت که نوعی از کشتار جمعی است مقابله کنند.

 نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین بامداد امروز (چهارشنبه) به مناطق مختلفی از کرانه باختری یورش بردند و شماری از فلسطینیان را بازداشت کردند.

نیرو‌های اشغالگر برای بازداشت مبارزان مجروح به بیمارستان المقاصید در قدس اشغالی یورش بردند و همچنین «عمر القواسمی» عضو شورای شهر که پیشتر در اسارت صهیونیست‌ها بود را در خانه اش در شهر الخلیل بازداشت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا