اخبار بین الملل

حماس از حساس‌ترین اطلاعات ما اطلاع داشت

افسر بلندپایه صهیونیست گفت: ما درباره اطلاعات عادی سخن نمی‌گوییم بلکه از اماکنی سخن می‌گوییم که مقدس شمرده می‌شدند و فقط تعداد کمی از افسران و نظامیان از آنها اطلاع داشتند.

خبرگزاری صدا و سیما

افسر بلندپایه صهیونیست گفت: ما درباره اطلاعات عادی سخن نمی‌گوییم بلکه از اماکنی سخن می‌گوییم که مقدس شمرده می‌شدند و فقط تعداد کمی از افسران و نظامیان از آنها اطلاع داشتند.

  

به گزارش­ سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، یک افسر بلندپایه اسرائیلی گفت گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اطلاعات محرمانه و حساس نظامی اسرائیل از جمله اماکن سری را در اختیار داشت. این افسر باتجربه که از نیرو‌های اداره اطلاعات “امان” است در مصاحبه با روزنامه عبری “اسرائیل هیوم” گفت نیرو‌های ویژه قسام محل و اماکن بسیار حساس نظامی را که بسیاری از افسران و نظامیان از آن اطلاع نداشتند و جزء مقدسات به حساب می‌آمدند می‌دانستند. وی گفت ارتش قبل از جنگ از سوی قسام هدف خطرناک‌ترین عملیات جاسوسی قرار گرفته است.

این افسر بلندپایه خواستار تحقیق درباره منبعی است که قسام از طریق آن به این اطلاعات دست یافته است.

وی گفت ما درباره اطلاعات عادی سخن نمی‌گوییم بلکه از اماکنی سخن می‌گوییم که مقدس شمرده می‌شدند و فقط تعداد کمی از افسران و نظامیان از آنها اطلاع داشتند و درباره آنها حتی با نزدیک‌ترین افرادشان صحبت نمی‌کردند. این، یعنی شکست سنگین اطلاعاتی شاباک که هم نتوانست از حملات ۷ اکتبر جلوگیری کند و هم موفق به مراقبت از اطلاعات و اماکن حساس در برابر جاسوسی نشد. این شک و تردید وجود دارد که کشور‌های بزرگ این اطلاعات را به حماس فروخته باشند. می‌توانیم بگوییم که حماس از ما اطلاعات زیادی داشته، اطلاعاتی که از طریق پهپاد‌های کوچک یا سامانه‌های مراقبتی به دست نمی‌آید. بنابر این احتمال جاسوسی وسیع وجود دارد که نمی‌دانیم چگونه اتفاق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا