اخبار بین الملل

باسیل: حزب‌الله شجاعانه به تجاوزات دشمن پاسخ می‌دهد

یک سیاستمدار برجسته لبنانی با اشاره به اینکه شکست بزرگ رژیم اشغالگر در غزه پاک‌شدنی نیست تاکید کرد که اسرائیل بعد از شکست مقابل مقاومت در لبنان در سال ۲۰۰۰ هرگز رنگ پیروزی را ندیده و حزب‌الله با شجاعت به تجاوزات دشمن پاسخ می‌دهد.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جبران باسیل» رئیس جریان آزاد ملی لبنان طی سخنانی درباره تحولات فلسطین و جنایاتی که اشغالگران در غزه انجام می‌دهند اعلام کرد، طرف‌هایی که به مواضع لبنان علیه اسرائیل و حمله به مراکز این رژیم اعتراض دارند، تجاوزات اسرائیل به مرزهای لبنان و شهید و زخمی شدن خبرنگاران و شهروندان در جنوب لبنان را به یاد بیاورند.

اسرائیل بعد از شکست مقابل مقاومت در سال 2000 رنگ پیروزی را ندیده است

باسیل در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشت، اسرائیل در عملیات طوفان الاقصی متحمل شکستی بزرگ شد. این رژیم از چند روز قبل شکست بزرگی در غزه متحمل شده که هرکاری بکند نمی‌تواند این شکست را پاک کند. رژیم صهیونیستی از زمانی که مقاومت در سال 2000 آن را در لبنان شکست داد و بار دیگر در سال 2006 طعم تلخ شکست را از مقاومت چشید، هرگز رنگ پیروزی را ندیده و شکست‌های آن همچنان تکرار شده است.

وی افزود، ما حقوقی داریم که غصب شده و نیز زمین‌هایی که به اشغال صهیونیست‌ها درآمده است. ما همچنین نگران مسئله آوارگان فلسطینی در کشور خود نیز هستیم و آنها حق بازگشت به وطنشان را دارند. ما در سطح اخلاقی و موجودیتی وظیفه و حق داریم از مرزهایمان دفاع کنیم. اسرائیل در دهه‌های قبل چندین بار احساس پیروزی مقابل اعراب را داشت اما از زمانی که مقاومت در لبنان این رژیم را شکست داد هرگز طعم پیروزی را نچشید و امروز نیز شکستی در غزه متحمل شده که به هیچ وجه نمی‌تواند آن را پاک کند.

مقاومت لبنان شجاعانه پاسخ تجاوزات صهیونیست‌ها را می‌دهد

رئیس جریان آزاد ملی لبنان ادامه داد، به کسانی که با اقدامات لبنان برای مقابله با اسرائیل مخالفند و به آن اعتراض می‌کنند می‌گویم به شهدا و مجروحان در اثر تجاوزات اسرائیل به جنوب لبنان نگاه کنید و نیز به همه تجاوزات این رژیم که مقاومت با شجاعت مقابل آنها ایستاد. اگر کسی بپرسد که لبنان به این جنگ اسرائیل و فلسطینی‌ها چه ربطی دارد، شهدا و مجروحان لبنانی در جنوب را به او نشان می‌دهیم و همه تجاوزات اسرائیل ضد لبنان را که مقاومت با اقتدار به آنها پاسخ داد، یادآوری می‌کنیم.

این سیاستمدار لبنانی درباره جنایات و اشغالگری رژیم صهیونیستی در زمین‌های عربی و سیطره بر ثروت‌ها و منابع آنها تاکید کرد، اسرائیل از 75 سال قبل در فلسطین و کشورهای اطراف آن از جمله لبنان مشغول به انجام این جنایات است و می‌بینیم که در همه این مدت غربی‌ها علاوه بر سکوت، از این اقدامات متجاوزانه اسرائیل حمایت نیز می‌کنند.

اسرائیل هرگز نمی‌تواند مقاومت فلسطینی‌ها را از بین ببرد

وی درباره جنایت‌های ضد انسانی صهیونیست‌ها در نوار غزه و قتل عام مردم فلسطین خطاب به کشورهای غربی گفت: ای غرب ظالم و ستمگری که تصاویر جعلی درباره سربریدن کودکان اسرائیلی توسط مقاومت می‌سازید و ما هرگز آنها را باور نمی‌کنیم، آیا با دیدن تصاویر حقیقی از ساختمان‌های غزه که همراه با ساکنان خود، با خاک یکسان شده‌اند، به خود نمی‌لرزید؟

جبران باسیل در ادامه خطاب به صهیونیست‌ها گفت: شما شاید بتوانید مردم فلسطین را آواره کنید اما هرگز قادر به نابود کردن مقاومت آنها نیستید.

رئیس جریان آزاد ملی لبنان با هشدار درباره توطئه رژیم صهیونیستی و متحدان آن برای آوارگی اجباری اهالی غزه اظهار داشت، اسرائیل تلاش دارد تا اهالی غزه را به صحرای سینا منتقل کند که این اتفاق تاکنون به خاطر پایداری و مقاومت مردم غزه و واکنش‌های عربی رخ نداده است.

کشتار و آواره کردن مردم بی‌گناه بیانگر حقارت اسرائیل و حامیان آن است

باسیل تاکید کرد، ویران کردن کل یک شهر و کشتن کودکان و سالمندان آن نه قهرمانی است و نه پیروزی، بلکه تروریسم و ​​شکستی وحشتناک برای اسرائیل و حامیان آن است. همچنین آواره کردن مردم بی‌گناه، قهرمانی و پیروزی نیست بلکه حقارت اسرائیل و حامیان آن را نشان می‌دهد. ملت فلسطین زمانی که سلاح به دست گرفتند همه معادلات و توازنات را به هم ریختند و روز نکبت را بر سر عاملان آن برگرداندند و شاهد نکبت اسرائیل هستیم. مردم فلسطین از سال 1948 تاکنون در برابر جنایات دشمن مقاومت می‌کنند.

وی در پایان به پروژه عادی‌سازی کشورهای عربی و رژیم اشغالگر اشاره و اعلام کرد، اسرائیل در تلاش است با بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای عربی توافق عادی‌سازی امضا کند اما هیچ یک از این توافق‌ها سودی برای اسرائیلی‌ها نخواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا