اخبار بین الملل

امیرعبداللهیان: ایران به سیاست اصولی خود در حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه می‌دهد

وزیر امور خارجه در دیدار قائم مقام جدید وزیر خارجه سوریه تاکید کرد که ایران در حوزه بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد به سیاست‌های اصولی خود در حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه خواهد داد.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، قائم مقام جدید وزیر خارجه و رئیس هیأت سوری شرکت کننده در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به گفتگوهای خوب انجام شده با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه در سفر اخیرش به دمشق، گفت خوشبختانه مشورت‌ها و همکاری‌ها میان دو کشور در عالی‌ترین سطح ادامه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم پایبندی همه طرف‌ها به حمایت از تحکیم ثبات و امنیت در سوریه و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور تأکید کرد و گفت ایران در حوزه بین‌المللی از  جمله سازمان ملل متحد به سیاست‌های اصولی خود در حمایت از دولت و ملت سوریه ادامه خواهد داد.

بسام صباغ قائم مقام جدید وزیر خارجه و رئیس هیأت سوری شرکت کننده در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند همکاری‌های دو کشور ایران و سوریه در مجامع بین‌المللی از جمله سازمان‌ ملل متحد، گفت متأسفانه برخی کشورهای غربی از مجامع و سازوکارهای بین‌المللی برای اهداف سیاسی خود سوءاستفاده می‌کنند.

قائم‌مقام وزیر خارجه سوریه تحریم‌های آمریکا را یکی از مهمترین دلایل افزایش سختی‌های مردم سوریه دانست و گفت: مردم سوریه بیشترین آسیب‌ها را از این تحریم‌ها متحمل می‌شوند، هر چند دولت سوریه بیشترین تلاش خود را برای کاهش رنج‌های مردم انجام می‌دهد.

در این دیدار آخرین تحولات سوریه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا