اخبار بین الملل

اعراب بدانند دشمن اصلی آمریکا است/شکست رژیم صهیونیستی ننگین بود

خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل: در ششمین روز از آغاز عملیات مبارک «طوفان الاقصی» به‌سر می‌بریم که عمق رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد و خسارات سنگین جانی زیادی را به اشغالگران صهیونیستی در سطوح اقتصادی، ملی، امنیتی، اطلاعاتی وارد کرد.

طوفانی که می‌توان آن را فاجعه بار و ناگهانی برای سیستم امنیتی و اطلاعاتی صهیونیستی توصیف کرد. طوفانی که شکنندگی این رژیم متزلزل را که همواره مدعی قدرتی شکست ناپذیر بود به جهانیان نشان داد. این طوفان به مناطق شمالی نیز کشیده شد به طوری که شمال فلسطین اشغالی شاهد عملیات‌های مقاومت جنوب لبنان نیز شد. طبق معمول، اشغالگران صهیونیستی در مقابل اقدامات قهرمانان فلسطین با بمباران وحشیانه، غیرنظامیان را هدف قرار داد و بی‌توجه نسبت به کودکان، زنان و افراد بی دفاع، و بی‌تفاوت به شعارهای رسا و یا هر صدایی که مربوط به انسانیت است، به وحشی گری خود ادامه می‌دهد.

تا این لحظه ما همچنان شاهد بمباران رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن غیرنظامیان و افراد بی دفاع در نوار غزه و پاسخ مقاومت فلسطین به بیش از هفتاد سال جنایت اشغالگران هستیم.

با توجه به اهمیت این رویدادها و آثار این عملیات در سطح منطقه و جهان خبرگزاری مهر گفت‌وگویی را با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران انجام داده است که در ادامه می‌آید:

در روزهای اخیر شاهد عملیات طوفان الاقصی بودیم که واقعاً در عمل همچون طوفانی بود که اشغالگران صهیونیستی را در حالی که غافلگیر شدند درنوردید. نظر شما درباره این رویداد که همه را شگفت زده کرد، چیست و چرا این عملیات در این زمان خاص رخ داد؟

بسم الله الرحمن الرحیم، بله عملیات «طوفان الاقصی» بعد از یک سری از هشدارهای پی در پی رهبران سیاسی مقاومت در خصوص موارد بسیاری از تجاوزات و تخلفات رژیم صهیونیستی رخ داد.

از جمله این تخلفات و تجاوزات؛ اقدامات رژیم صهیونیستی در هتک حرمت به مسجد الاقصی و تلاش برای تسلط بر این مکان مقدس و تقسیم زمانی و مکانی و کنترل کامل بر مسجد، محاصره نوار غزه و علاوه بر آن تلاش برای تضعیف تمام حقوق زندانیان و همچنین اشغال کرانه باختری و ارتکاب جنایات در این منطقه با کمال خونسردی بود. از دیگر تجاوزات صهیونیست‌ها، شهرک سازی و تخریب خانه‌های فلسطینیان با همراهی گروه‌های شهرک نشینان زیر نظر و با حمایت ارتش اسرائیل در کرانه باختری بود که تمام جهان نظاره‌گر این جنایات بودند.

همه اینها دلایلی است که مقاومت فلسطین را بر آن داشت تا با عملیات «طوفان الاقصی» به این جنایات صهیونیستی پاسخ دهد. عملیاتی که واقعاً متمایز و غافلگیرکننده بود و به چهره بازدارندگی صهیونیست‌ها ضربه زد و آن را در هم شکست.

این عملیات شکست اطلاعاتی و نظامی بزرگی با تمام توانایی‌ها و قدرتش را برای اسرائیل محقق کرد. این رژیم با وجود آنکه رتبه نخست قدرت اطلاعاتی در جهان را به خود اختصاص داده و در حالی که تمام امکانات و قدرت را در اختیار دارد، متحمل شکستی بسیار زشت و ننگ آور در مقابل مقاومت فلسطین شد.

پیشرفت نظامی مقاومت فلسطین را به ویژه در «طوفان الاقصی» که همزمان از هوا، زمین و دریا مورد بهره برداری قرار گرفت، چگونه ارزیابی می‌کنید و آیا غافلگیری‌های نظامی دیگری برای جنگ آتی وجود دارد که هنوز فاش نشده و همچنان مخفی است؟

بله، مقاومت فلسطین در طول سال‌های گذشته توانایی‌های نظامی خود را به شکل گسترده‌ای توسعه داده تا بتواند از مردم خود و از آرمان فلسطین در برابر تمام تلاش‌ها برای از بین بردن آن محافظت کند که متأسفانه این تلاش‌ها فقط از سوی دولت‌های شرور و غربی حامی اسرائیل انجام نشده، بلکه با نهایت تأسف شدید باید بگویم با مشارکت نظام‌های عربی نیز صورت گرفته است.

مقاومت از سال ۲۰۰۵ در حال پیشرفت است. در هر نبردی ما شاهد پیشرفت فوق العاده‌ای در توانایی‌های مقاومت بودیم، و این پیشرفت‌ها ناشی از آن است که دشمن ما سر سخت و مسلح به انواع سلاح‌ها است. در حالی که ما مردمی در محاصره هستیم و جز اراده و شجاعت چیزی نداریم و با تمام امکانات متوسط خود سعی کردیم قدرت بازدارندگی‌مان را توسعه دهیم که در این شرایط تقریباً غیرممکن و محال بود، در واقع این یک دستاورد بزرگ بود برای مردم فلسطین که شایسته احترام هستند.

عده‌ای از سرنوشت شهرک‌هایی که به دست گروه‌های مقاومت آزاد شده سوال می‌کنند. آیا می‌توان گفت که این مناطق به سرزمین‌های فلسطینی آزاد شده مشابه آزاد سازی نوار غزه در سال ۲۰۰۵ تبدیل می‌شود یا احتمال عقب نشینی مجاهدان به نوار غزه وجود دارد؟

طبیعتاً عملیات ورود به این مناطق موقت است و صرفاً فقط یک عملیات است و بعد از اینکه مقاومت به دستاوردهای خود در داخل این شهرک‌ها دست پیدا کند مبارزان بازخواهند گشت، چرا که موضوع ورود به برخی از این شهرک‌ها ممکن است بسیار راحت‌تر از حفظ آنها باشد. فرآیند حفظ این شهرک‌ها مستلزم قدرت‌های نظامی بسیار بزرگ است، نه در حد توان مقاومت، بلکه برای حفظ چنین مناطقی به توان ارتش‌های بزرگ نیاز است، بنابراین، این اقدام تنها یک عملیات ورود به این شهرک‌ها است و پس از دستیابی به تمام اهداف عقب نشینی صورت می‌گیرد.

ما در این عملیات شاهد همکاری دوشادوش قهرمانان گردان‌های القسام و قدس بودیم، آیا می‌توانیم بگوییم اتاق عملیات مشترک، رهبری عملیات را بر عهده داشت یا مثلاً می‌توان آن را از برکات نبرد «وحدت میدان‌ها» دانست؟

بله، این وحدت میدانی شناخته شده و معروف است، اما در حال حاضر بیش از یک وحدت میدانی هست. هماهنگی و وحدت کامل بین این گردان‌ها وجود دارد، به ویژه در این شرایط سخت و در پرتو این عملیات، قدرت رژیم صهیونیستی خدشه دار شد به طوری که پاسخ‌های آن جنون آمیز خواهد بود به خصوص که متأسفانه جهان از اسرائیل با تمام جنایاتش حمایت می‌کند. ما شاهد صداهای غربی بودیم که از «اسرائیل» خواستار انجام انواع اقدامات تروریستی، کشتار و جنایت علیه مردم فلسطین در پاسخ به این عملیات بودند.

به نظر شما، با توجه به اظهارات آشکار آمریکایی‌ها و تهدید به اعزام نیروی نظامی، احتمال گسترش این جنگ در سطح منطقه تا چه حد است؟

اکنون همه باید به این جنایات واکنش نشان دهند، هر عرب و مسلمانی وظیفه دارد در برابر این دستاورد و در پرتو جنایاتی که در حال حاضر با وحشیگری فوق العاده رژیم صهیونیستی در مقابل چشم و گوش جهانیان علیه ملت فلسطین انجام می‌شود، واکنش نشان دهند.

ما تاکنون صدای محکومیت این جنایت توسط غربی‌ها را نشنیدیم، متأسفانه حاکمان غرب که فریاد محکوم کردن اقدامات مقاومت فلسطین در شهرک‌های فلسطینی که توسط اسرائیلی‌ها غصب شده را سر می‌دهند، متأسفانه از این جنایات صهیونیست‌ها طرفداری می‌کند، بنابراین باید هر عرب و مسلمانی به وظیفه خود عمل کند و بداند که اسرائیل دشمن اصلی نیست بلکه دشمن اصلی آمریکا است. آمریکا، انگلیس و فرانسه رژیم صهیونیستی را به بمب‌های ممنوعه تجهیز کردند و اسرائیل با این بمب‌ها مردم فلسطین را می‌کشد.

همه آنها دشمنان آشکاری هستند که به کشتار فلسطینی‌ها دامن زدند، در حالی که فلسطینی‌ها بیش از صد سال است که قربانی این جنایاتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا