اخبار اقتصادی

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۷/۱۴

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۸۲۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز جمعه بالا برده است. طلا به پایین‌ترین رقم طی 7 ماه گذشته رسیده بود.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد افزایش به 1822 دلار و 30 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.25 درصدی به 1836 دلار و 40 سنت رسیده است.
با وجود این، طلا در آستانه دومین کاهش قیمت پیاپی هفتگی قرار دارد و 1.3 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا که به بالاترین رقم طی 16 سال گذشته رسیده بود کاهش یافته است. ارزش دلار آمریکا هم پایین آمده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.
بازارها در حال حاضر منتظر لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا هستند که قرار است امروز منتشر شود. این اطلاعات می‌تواند مشخص کند آیا نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا دوباره افزایش پیدا می‌کند یا نه.
بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان سرمایه غیر سودده افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.
اگر اطلاعات اشتغال آمریکا خوب باشد، بدان معناست که فدرال رزرو کاهش نرخ بهره را به تعویق می‌اندازد.
اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، اعلام کرد دارایی‌های آن به پایین‌ترین رقم از ماه اوت 2019 رسیده است.
در میان سایر فلزات گرانبه، قیمت نقره با 0.48 درصد افزایش به 21 دلار و 12 سنت رسید و پلاتین با 0.53 درصد کاهش، 859 دلار و 40 سنت معامله می‌شود.
انتهای پیام/78

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا