اخبار اقتصادی

شیلات به ازای دریافت ۵۰ میلیون تومان، مجوز صیادی صادر می‌کند

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

محمد سیاح رئیس مرکز بهبود محیط کسب وکار در خصوص  متصل نشدن شیلات  به درگاه ملی مجوزها گفت: طبق مصوبه هیات مقررات‌زدایی باید تمام مجوزهای فعالیت‌های صید و صیادی در درگاه ملی مجوزها صادر شود.

او می گوید: بر اساس مصوبه هفتاد و هفتمین نشست هیات مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار،  مجوز‌های فعالیت صید و صیادی در درگاه ملی مجوز‌ها بارگذاری شده است، تا امروز اتصال سازمان شیلات ایران، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت جهاد کشاورزی به درگاه ملی مجوز‌ها تحقق نیافته و اکنون ثبت درخواست مجوز‌های صیادی در این درگاه امکان پذیر نیست.

به گفته رئیس مرکز بهبود محیط کسب وکار، در صورت عدم اتصال شیلات به درگاه ملی مجوزها،  صیادی همانند گذشته  به شکل قاچاق و رشوه ادامه می یابد.

او می گوید: شیلات شرایط صدور مجوز خود را در هیات مقررات زدایی حل کرده و قول داده که سریع مشکل آن را برطرف کند به طوری که مقرر شد برای صدور هر مجوز صیادی ۵۰میلیون تومان دریافت کند.

سیاح  گفت: شیلات اعلام کرده است که صیادان در ازای پرداخت ۵۰ میلیون تومان اقدام به تولید و تامین بچه ماهی در دریا کنند و این مصوبه تصویب شده است.

رئیس مرکز بهبود محیط کسب و کار  تاکید کرد: شیلات باید سال ۱۴۰۱ به درگاه ملی مجوزها متصل می شد و دیگر وقتی ندارد.  برنامه موثری در صورت عدم اتصال به این سامانه برای آنها داریم.

سیاح بیان کرد: در صورت عدم اتصال کامل، استان هایی که در لیست سازمان شیلات قرار دارند به درگاه ملی مجوزها صیادان محلی مناطق دیگر وارد می شوند .

او گفت: لیست صیادان محلی از خوزستان و بوشهر گرفته شده و اگر صیادان سیستان به درگاه ملی مجوزها متصل نشوند صیادان محلی سایر مناطق را وارد می کنیم که این اقدام در هرمزگان صورت گرفته است.

سیاح تاکید کرد: این اقدام را در نامه ای به تمامی استانداران  جنوبی اعلام کرده ایم و باید هرچه سریعتر شیلات به درگاه ملی مجوزها متصل شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا