اخبار اقتصادی

خبر قالیباف درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان – تجارت‌نیوز

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک نماینده در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: اکنون با دولت در حال رایزنی هستیم.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم سید جواد حسینی‌کیا نماینده مردم کرمانشاه (سنقرکلیایی) در تذکری به همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداخت و گفت: بازنشستگان این روزها از ما مطالبه دارند که موضوع همسان ‌سازی اجرایی شود. انتظار می‌رود در برنامه هفتم توسعه حتما به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه شده و این موضوع اجرایی شود.

در ادامه نیز محمد باقر قالیباف رییس مجلس در پاسخ به حسینی کیا گفت: فصل مربوط به این موضوع را مرعا گذاشته‌ایم و اکنون با دولت در حال رایزنی هستیم.(جماران)

حذف همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم صحت دارد؟

هفته گذشته حسن صادقی، معاون دبیرکل خانه کارگر درباره حذف همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه گفته بود: در برنامه توسعه نه‌تنها چیزی را تحت عنوان همسان‌سازی حقوق نمی‌بینیم، بلکه ناهمسان‌سازی را مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: این‌که صندوق‌های بیمه‌ای و به خصوص تامین‌اجتماعی را محروم می‌کنند از مطالباتی که از دولت دارند، چه معنا دارد؟ دیون دولت تاکنون در قالب سهام پرداخت می‌شده که این را برداشته‌اند. یعنی عملا چیزی تحت عنوان این‌که همسان‌سازی اتفاق بیفتد، تا این لحظه در برنامه هفتم توسعه ندیده‌ایم.

معاون دبیرکل خانه کارگر تصریح کرد: البته برنامه ششم توسعه دو سال پشت سر هم تمدید شد و یکی از بندهای آن، همسان سازی حقوق بازنشستگان بوده است. چرا همسان‌سازی را متوقف کردند؟ نمی‌شود که یک بند یک برنامه جامع را اجرا کرد و یک بند را اجرا نکرد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری متذکر شد: اگر دولت عملا دنبال اجرای متناسب‌سازی حقوق بود، در برنامه ششم که دو سال است تمدید شده، باید در این دو سال همسان‌سازی را اجرا می‌کردند، ولی شاهد بودیم که اجرای همسان‌سازی متوقف شده بود.

]]>

وی عنوان کرد: زمانی که برنامه در حال اجرا متوقف می‌شود، انتظار دارید بیایند برای آینده همسان‌سازی را اجرا کنند؟ اگر می‌خواستند همسان‌سازی را اجرا کنند، خب حقوق را هم منطبق با تورم افزایش می‌دادند.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تصریح کرد: عامل عقب ماندن حقوق نسبت به تورم، دولت است، بنابراین شما از دولت و مجلس انتظار دارید که عقب‌افتادگی حقوق را در برنامه هفتم جبران کند؟ چشم من در این قضایا آب نمی‌خورد. نه مجلس و نه دولت به دلیل هم‌فکری‌ای که با هم دارند، چیزی را تحت عنوان همسان‌سازی حقوق رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا