اخبار اقتصادی

بند مربوط به اختصاص بنزین به کارت ملی حذف شد – تجارت‌نیوز

نمایندگان در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، بند مربوط به اختصاص بنزین به جای خودرو به کارت ملی افراد را حذف کردند.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۸ مهر ماه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، یکی از تبصره‌های بند «پ» ماده ۴۶ این لایحه را حذف کردند.

در تبصره این بند آمده بود: در مورد انرژی مصرفی خودروهای سواری شخصی به میزان صرفه‌جویی انجام شده توسط هر کد ملی مالک خودرو نسبت به خط مرجعی که در آئین‌نامه تعیین می‌شود، گواهی صرفه‌جویی انرژی برای مالک خودرو صادر خواهد شد.

مخالفت نمایندگان با اختصاص بنزین به کارت ملی

مجتبی یوسفی در جریان بررسی این بند و در مخالفت با آن بیان کرد: این بحث چندین سال مطرح است که بنزین به جای خودرو به کارت ملی تخصیص داده شود، اما اینجا به صورت غیرمستقیم به آن اشاره شده تا اگر مالک خودرویی صرفه‌جویی انجام داد به میزان صرفه‌جویی به کد ملی فرد سهمیه داده شود. سه سال پیش در بودجه این موضوع مطرح شد و ما گفتیم زیرساخت آن فراهم نیست و مردم دچار مشکل می‌شوند، اما در جزیره کیش به صورت محدود اجرا کردند و کار روی زمین ماند.

وی ادامه داد: در بحث بهینه‌سازی قبول داریم که در حوزه صنعت و کارخانه و بخش خانگی باید حمایت صورت گیرد. اما تبصره‌ای که اکنون مطرح شده اصلا مورد بحث قرار نگرفته و زیرساخت آن وجود ندارد و مردم را دچار مشکل می‌کند.

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق در توضیح مصوبه کمیسیون، گفت: درباره این تبصره قبلاً نیز کمیسیون تلفیق به رئیس مجلس شورای اسلامی نامه زده و خواستار حذف این تبصره شده است، چرا که دارای ابهام است و قابل اجرا نیست.

]]>

در ادامه محمدباقر قالیباف، توضیح داد: از آنجایی که این تبصره به بحث خودرو بازمی‌گردد و مربوط به این بند از لایحه نیست و کمیسیون نیز به صورت مکتوب درخواست حذف را داده است، این تبصره حذف می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا