اخبار اقتصادی

برقراری مناسبات تجاری اتاق بازرگانی ایران با عربستان

در دیدار سرکنسول ایران در جده عربستان با رئیس و دبیرکل اتاق بازرگانی تهران، امکان برقراری مناسبات تجاری و اقتصادی بخش ‌خصوصی ایران با عربستان با آغاز دوره تازه در روابط سیاسی دو کشور، مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، در دیدار حسن زرنگار، سرکنسول ایران در شهر جده عربستان، و محمود نجفی عرب رئیس اتاق تهران زمینه‌های توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و عربستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این ملاقات که بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران نیز حضور داشت، آمادگی اتاق تهران برا برپایی همایش فرصت‌های تجاری ایران و عربستان اعلام شد.

در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه توسعه در مناسبات اقتصادی میان ایران و عربستان به بهبود و توسعه روابط سیاسی دو کشور هم منجر خواهد شد، آمادگی اتاق تهران برای همکاری با کنسول ایران در جده در رابطه با شناسایی بازار و فرصت‌های تجاری این کشور به شرکت‌ها و فعالان اقتصادی ایران و همچنین معرفی ظرفیت‌های بازار ایران به تجار و بازرگانان عربستانی را اعلام کرد.

محمود نجفی‌عرب با اشاره به آمادگی اتاق تهران برای تاسیس و راه‌اندازی دفتر نمایندگی اتاق تهران در جده تصریح کرد: اتاق تهران آماده است تا با همکاری کنسول ایران در جده، همایش معرفی فرصت‌های تجاری ایران و عربستان با حضور فعالان اقتصادی از دو کشور را برگزار کند.

سرکنسول ایران در جده، نیز در این نشست ضمن تاکید بر لزوم تنیدگی اقتصادی و تجاری ایران و عربستان در دوره پیش‌رو از مناسبات دو کشور، عنوان کرد که طی دوره حضور خود در جده، زمینه‌های همکاری تجاری و سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی دو کشور را با همکاری و تعامل با اتاق تهران مورد بررسی و آماده‌سازی قرار خواهد داد.

حسن زرنگار ابرقوئی یادآور شد که تلاش خواهد کرد زمینه حضور فعالانه شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه‌های تجاری جده را فراهم کند تا فرصت آشنایی بنگاه‌های دو کشور با ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی دو طرف فراهم شود.

منبع: ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا