اخبار اقتصادی

اعلام جزئیات عرضه شیر خشک سهمیه ای برای نوزادان

عرضه شیرخشک از فردا پنجشنبه ۲۰ مهر فقط با کد ملی مصرف‌کنندگان عرضه خواهد شد. برخی اخبار حاکی از این است که نوزادانی که شیرخشک مصرف می‌کنند، ماهانه ۱۵ قوطی شیر خشک سهمیه خواهند داشت.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، معصومه عبدی در ارتباط با دریافت شیر خشک با ارائه کد ملی گفت: طبق مصوبه دولت از سال ۹۸ تا امروز برخی از شیرخشک‌ها که رژیمی و دارای شرایط خاص هستند با ثبت مشخصات نوزاد در سامانه داروخانه‌ها عرضه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این روال تا فردا ۲۰ مهر سال جاری ادامه دارد، افزود: طبق مصوبه جدید دولت از ۲۰ مهرماه سال جاری تمام شیرخشک‌ها با برند‌های مختلف در سراسر کشور با کد ملی به مصرف‌کنندگان ارائه می‌شود.

مدیر اداره نظارت بر فرآورده‌های طبیعی سنتی و مکمل استان البرز عنوان کرد: طبق آیین‌نامه جدید برای هر نوزاد سقفی برای تهیه شیرخشک تعیین می‌شود تا از قاچاق شیرخشک به کشور‌های همسایه جلوگیری شود.

عبدی گفت: با توجه به مصوبه اعلام شده در ارتباط با شیر خشک در شهریور ماه سال جاری برای هر نوزاد با کد ملی در ماه تعداد اعلام شده در سراسر کشور اختصاص پیدا می‌کند و فرد نمی‌تواند در هیچ یک از داروخانه‌های کشور بیشتر از تعداد مجاز شیر خشک دریافت کند.

وی ادامه داد: نه‌تن‌ها در استان البرز بلکه در کشور با کمبود شیر خشک مواجه هستیم که با تمهیدات انجام شده تا حدودی جایگزین برخی برند‌های شیر خشک وجود دارد.

گفتنی است پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که احتمالاً قرار است ماهانه ۱۵ قوطی شیرخشک فارغ از هر نوع و تولیدکننده اعم از داخلی یا خارجی تعلق بگیرد.

محمود آل‌بویه مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو روز دوشنبه ۱۷ مهر، از عرضه شیرخشک‌های عادی با کد ملی در داروخانه‌ها از ۲۰ مهرماه خبر داد و گفت: عرضه شیرخشک رگولار (عادی) در داروخانه‌ها با ثبت کد ملی و تاریخ تولد نوزاد در سامانه “تی‌تک” سازمان غذا و دارو انجام می‌شود.

]]>

وی با بیان این‌که سازمان غذا و دارو با قاچاق محصولات به‌ویژه شیرخشک برخورد شدید می‌کند، افزود: این اقدام در راستای جلوگیری از قاچاق شیرخشک رگولار انجام می‌شود؛ البته شیرخشک متابولیک و رژیمی برای نوزادان خاص از گذشته تاکنون با ارائه کد ملی توسط داروخانه‌ها عرضه می‌شده است.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: مسئولان داروخانه‌ها موظف هستند کد ملی متقاضی را در سامانه سازمان غذا و دارو ثبت و سپس شیرخشک را به آن‌ها عرضه کنند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا