اخبار اقتصادی

آزادسازی حدود ۸۰ هکتار از اراضی با توافق دوشان‌تپه

تجارت نیوز

طی جلسه‌ای با حضور شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج، توافق دوشان‌تپه به تصویب رسید که حاصل آن تامین سرانه‌های خدماتی و کاهش ترافیک در محدوده شرق تهران خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد هادی علی‌احمدی، شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به توافق بین شهرداری تهران با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره پادگان دوشان‌تپه گفت: با تصویب این توافق، تامین سرانه‌های خدماتی با بازگشایی معابر منتهی به دوشان تپه و همچنین آزادسازی اراضی حدود ۸۰ هکتاری آن و اتصال خیابان پیروزی به دماوند محقق می‌شود.

وی افزود: به‌زودی حدود ۸۰ هکتار از اراضی دوشان تپه با تصویب این توافق آزاد خواهد شد که شامل بازگشایی معابر خیابان‌های صفا، دهقان، پنجم نیروی هوایی و گذر شرقی – غربی حدفاصل خیابان‌های عادلی، دهقان می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ با اشاره به رونق محدوده مذکور، کاهش ترافیک و دسترسی‌پذیری معابر آن، افزود: با آزادسازی اراضی دوشان‌تپه و بازگشایی معابر پیرامونی شاهد تحول خوبی در بخش شرقی پایتخت خواهیم بود.

علی‌احمدی با تاکید بر کاربری اراضی پایگاه هوایی دوشان تپه و لزوم حفظ باند فرودگاهی آن در مواقع بحران، تصریح کرد: باند فرودگاه در وضعیت عملیاتی باقی می‌ماند تا در هنگام موارد خاص یا حوادث و بلایای طبیعی از آن استفاده شود.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، شهردار منطقه ۱۳ خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های چندساله مجموعه شهرداری منطقه۱۳ و همراهی مدیریت شهری در راستای درخواست‌های مردمی مبنی بر بازگشایی معابر دوشان تپه، جلسات متعددی برگزار شده است. از آن جمله این جلسات می‌توان به نشست‌های متعدد معاون شهرسازی شهر تهران و مدیرعامل و مدیران کل زیر مجموعه شهرداری، سازمان املاک و مستغلات با متولیان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست کارگروه ماده پنج که با حضور مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، مدیر کل طرح‌های شهری و رییس ماده پنج اشاره کرد؛ که این توافق در نهایت در جلسه‌ای رسمی به امضای شهردار تهران و اعضای کمیسیون ماده پنج رسید.

منبع :

ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا