اخبار فرهنگی و هنری

فراخوان پویش ملی «کتاب من، صدای تو» منتشر شد

خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، فراخوان پویش ملی «کتاب من، صدای تو» با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی جهت مشارکت عموم علاقه‌مندان به کتاب توسط شرکت فرهنگ فیلم تهران و با حمایت انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

شرکت «فرهنگ فیلم تهران» با حمایت «انتشارات علمی و فرهنگی» پویش سراسری «کتاب من، صدای تو» را برگزار می‌کند.

این پویش با هدف ترویج کتابخوانی و استفاده از ظرفیت‌های چندرسانه‌ای در بسط مفاهیم مکتوب و جذاب‌سازی و ارائه محتوا برای نسل جدید طراحی شده است.

مخاطبان می‌توانند با خوانش بخشی از کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان قدیمی ترین و پرتیراژترین ناشر مدرن ایرانی با سابقه ۷۰ ساله در حوزه نشر به انتخاب خود، ویدیوکلیپ‌هایی تهیه و در صفحات فضای مجازی خود بارگذاری کنند.

علاقمندان برای حضور در این پویش می‌توانند در مدت زمانی یک تا سه دقیقه از یکی از ٥٠٠٠ کتاب انتشارات علمی و فرهنگی را که طی ٧٠سال گذشته چاپ شده است، بخوانند و ویدئوی آن‌را در فضای مجازی شخصی خود منتشر کنند.

پویش «کتاب من، صدای تو» برای فضای مجازی و به طور ویژه اینستاگرام طراحی شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در پویش باید ویدیوکلیپ‌های تهیه شده از خوانش کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و با تگ کردن صفحه شرکت فرهنگ فیلم تهران با شناسه کاربری @farhang_film در این رویداد سراسری اعلام حضور کنند.

شرکت کنندگان در انتخاب موضوعات کتب آزادند؛ اما کتاب یا کتبِ مورد نظر شرکت کنندگان برای تهیه ویدیوکلیپ الزاماً باید از فهرست کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی انتخاب شده باشد.

ویدیوکلیپ‌های ضبط شده باید دارای مدت زمان حداقل یک و حداکثر سه دقیقه باشند. هر شرکت کننده مجاز است حداکثر تا ۵ ویدیوکلیپ از خوانش ۵ کتاب مختلف را به دبیرخانه پویش ارسال کند.

محدودیت سنی برای متقاضیان حضور در این پویش از سوی دبیرخانه در نظر گرفته نشده است. تصاویر باید به صورت افقی فیلمبرداری شده و همزمان در قالب پست و استوری در صفحه اینستاگرام شرکت کننده بارگذاری شود.

ذکر نام و نام خانوادگی شرکت کننده، عنوان کتاب، صفحه یا بخش‌های منتخب کتاب جهت خوانش در ابتدای ویدئو ضروری است و عدم برخورداری از این بخش به منزله کنار گذاشته شدن ویدئوی ارسالی از رقابت پویش محسوب می‌شود.

ویدیوکلیپ‌هایی که از کتب همسان با کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی اما متعلق به دیگر نشرها تهیه شده باشند، در داوری شرکت داده نخواهند شد.

ویدیوکلیپ‌ها می‌توانند توسط تلفن‌های همراه، دوربین‌های خانگی و ساده یا دوربین‌های حرفه‌ای ضبط شوند.

علاوه بر ایجاد فرصت حضور در دوره‌های گویندگی رایگان شرکت فرهنگ فیلم تهران و عقد قرارداد با انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان گوینده کتب صوتی برای ١٠ شرکت کننده اول به همگی این افراد جایزه نقدی و عضویت باشگاه طلایی مخاطبان انتشارات علمی فرهنگی تعلق خواهد گرفت.

علاقمندان برای ثبت نام در این پویش از ۱۵ مهر فرصت دارند تا آثار خود را بارگذاری کنند. ۱۴ آبان آخرین زمان ثبت نام در این پویش است. همچنین ۱۵ آبان آثار بارگذاری شده توسط داوران بررسی و انتخاب می‌شوند و در نهایت ۲۴ آبان همزمان با روز کتاب و کتابخانی از برگزیدگان تقدیر به عمل می‌آید.

دبیرخانه این پویش در انتشارات علمی و فرهنگی به نشانی تهران، خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه شهید حقانی، کوچه علمی و فرهنگی (کمان)، پلاک ۲۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا