پنجشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-12-08
کد خبر: 761538 |
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1401 - 8:34 |
ارسال به دوستان
پ

کوشا مگ / نشانه‌ای از ولنگاری در سامانه‌های پخش فیلم و سریال؛ در پی انتقادات وارده به سانســور صحنه‌هــای انقلابی فیلم «از کرخه تا راین» در یکی از ســامانه‌های شبکه نمایش خانگی، این ســامانه حوزه هنری را مقصر دانست و حوزه هنری نیز تهیه‌کننده فیلم را مقصر اعلام کرد! روز گذشــته در همین ســتون به […]

کوشا مگ /

نشانه‌ای از ولنگاری در سامانه‌های پخش فیلم و سریال؛ در پی انتقادات وارده به سانســور صحنه‌هــای انقلابی فیلم «از کرخه تا راین» در یکی از ســامانه‌های شبکه نمایش خانگی، این ســامانه حوزه هنری را مقصر دانست و حوزه هنری نیز تهیه‌کننده فیلم را مقصر اعلام کرد! روز گذشــته در همین ســتون به نقل از منابع خبری نوشتیم که فیلم «از کرخه تا راین» به صورت سانســورشــده و با حــذف صحنه‌های انقلابی در این سامانه منتشر شده اســت.

این اتفاق در حالی قابل توجه است که طی ســال‌های اخیر، بسیاری از سامانه‌های مجازی نمایش فیلم و سریال در محصولات اختصاصی خودشان، تلاش مذبوحانه و زیادی برای تحریف تاریخ و ارائه روایت‌های انحرافی و آلوده از چالش‌های اجتماعی و سیاسی داشته‌اند و سانســور ارزش‌های انقلابی توســط یکی از این سامانه‌ها چندان هم دور از انتظار نبود. اما این سامانه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ما فیلم «از کرخه تا راین» را به طور مســتقیم از حوزه هنری خریداری کرده و محتوای خریداری شــده را که دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، بدون دخل و تصرف منتشر کرده‌ایم.» روابــط‌عمومی حوزه هنری نیــز در واکنش به این اطلاعیه، توضیحی را منتشــر کرد که در آن آمده اســت: «نسخه‌ای که از این فیلم توسط موسسه هنرهای تصویری ســوره عرضه شده، همان نســخه‌ای است که تهیه‌کننده محترم فیلم، آقای منوچهر محمدی تحویل داده‌اند و محتوای دریافت شــده بدون دخل و تصرف در پلتفرم‌ها توزیع شده است.» این اتفاقات باز هم یادآور ولنگاری در سامانه‌های نمایش فیلم و سریال و عدم نظارت دقیق بر محتویات منتشر شده در آن‌هاست. سامانه‌هایی که بیش از هر چیزی در پی رسیدن به سود مادی بیشتری هستند و در این میان حقوق مخاطب و مصالح فرهنگی برای آن‌ها جایگاه چندانی ندارد.

۲۵۹۲۵۹لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی کوشا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید