اخبار بورس

پیش بینی قیمت طلا و سکه 24 مهر 1402 / برقراری آرامش در بازار طلا

قیمت طلا و سکه در روز جاری همانند دیروز نوسانات محدود افزایشی و کاهشی را پشت سر گذاشتند. امروز قیمت طلا افزایش محدودی داشت و قیمت سکه همانند دیروز با کاهش قیمت دلار همراه شد. برخی قطعات سکه بدون تغییر معامله شدند.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز با نوسانات محدود، روند نسبتا با ثباتی در مقایسه با هفته گذشته داشت. قیمت سکه با کاهش ۳۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی با کاهش ۳۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد و قیمت طلا افزایش محدودی داشت.

کارشناسان اقتصادی هیجانات بازارهای مالی را به سبب رخدادهای منطقه رو به افول می‌دانند و معتقدند سیاست‌های انقباضی دولت منجر به روند کاهشی قیمت‌ها شده است. این در حالی است که قیمت انس ‌جهانی طلا طی سه روز گذشته افزایش‌های قابل توجهی داشت و این موضوع به رشد قیمت طلا در بازار داخلی دامن زد. در حال حاضر بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار دارند و قیمت انس‌ جهانی طلا با رقم ثابت ۱۹۳۲ دلاری در حال معامله است.

هیجانات بازار طلا تخلیه شد

در همین راستا محمد کشتی‌آرا فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با اشاره به تناسب روند عرضه و تقاضا در بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: ‌«روند رشد انس جهانی طلا در روزهای گذشته و کاهش قیمت دلار منجر به ایجاد ثبات در بازار فلز زرد شده است.»

وی در خصوص تاثیر رخدادهای منطقه بر بازار طلا و سکه گفت‌: «این تحولات اثر هیجانی کوتاه‌مدتی بر بازار فلز زرد داشت. اما در روزهای جاری با توجه به کنترل قیمت دلار و تثبیت شرایط اقتصادی کشور، شاهد برگشت قیمت طلا و سکه بودیم.»

این مقام صنفی سابق در ادامه افزود: «با توجه به تعدیل قیمت دلار بازار طلا و سکه در شرایط با ثباتی قرار دارد و هیجانات کاذب از بازار خارج شده است.»

]]>

این فعال اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت طلا و سکه خاطرنشان کرد: «با توجه به شرایط موجود به نظر می‌رسد قیمت در بازار طلا ثابت بماند و تغییر قابل توجهی نداشته باشیم. باید توجه داشت نرخ ارز فعلا بازیگر فعالی در بازار طلا است بنابراین پیش‌بینی می‌شود به دلیل مدیریت نرخ ارز برای ثبات تغییری نیز در قیمت طلا و سکه شاهد نباشیم.»

سکه گرمی به کف کانال ۶ میلیونی برگشت

امروز یکشنبه ۲۳ مهر قیمت سکه امامی کاهش ۳۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۵۱ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه‌ بهار با افت ۸۸ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان معامله شد.

امروز نیم‌ و ربع سکه بدون تغییر و به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان همانند روز گذشته معامله‌ شدند.

روند نامتوازن حباب در خانواده سکه‌ها

یکشنبه ۲۳ مهر قیمت طلا نوسان زیادی داشت.  در لحظه نگارش این گزارش هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۱۳ هزار تومان رشد با رقم ۱۰ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز هزار و ۱۰۰ تومان رشد داشت و به رقم دو میلیون و ۴۱۶ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۸۳ هزار تومان معامله شد.

در بیست و سومین روز مهر حباب سکه روند متوازنی نداشت. امروز حباب نیم و ربع سکه افزایش‌های ۲۲ و ۱۳ هزار تومانی داشتند. حباب سکه امامی ۲۸ هزار تومان، سکه بهار ۵۱ هزار تومان و سکه گرمی ۲۹۳ هزار تومان کاهش داشت.

]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا