اخبار بورس

پیش بینی بورس هفته سوم مهر ماه

در این مطلب قصد داریم تا در گفتگو با ۵ کارشناس بازار سرمایه به پیش بینی بورس در سومین هفته از مهر ماه بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

نبض بورس

به گزارش نبض بورس،  در این مطلب قصد داریم تا در گفتگو با ۵ کارشناس بازار سرمایه به پیش بینی بورس در سومین هفته از مهر ماه بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید. 

شایان ذکر است که این پیش بینی در روز چهارشنبه و با اخباری که تا این روز منتشر شد، انجام شده است.

 

جواد فلاحیان: متعادل

از نظر من بازار هفته پیش رو متعادل خواهد بود و تک سهم های کوچک پیش رو هستند.

سعید ابراهیمی: متعادل (منفی)

با توجه به عدم تغییر در متغیرهای تاثیرگذار بر بازار سرمایه, روند روزهای گذشته را همچنان پایدار برای بازار سرمایه می بینم و انتظار دارم بازاری متعادل رو به پایین را تجربه کنیم و تک سهم‌ها با محوریت سهام کوچک همچنان می توانند اولویت باشند

ایمان صادقی: متعادل (صعودی)

از نظر من بازار هفته آینده متعادل صعودی خواهد بود و گروه خودرویی و سرمایه‌گذاری مستعد رشد خواهند بود.

سعید امیرشاهکرمی: متعادل

هفته آینده بورس شرایط خاصی را خواهد داشت. شاخص کل به نقاط حمایتی خود خواهد رسید و باید دید چه عکس العملی نشان خواهد داد. از طرفی جلسه شورای رقابت برای تعیین تکلیف فروش خودرو برگزار خواهد شد که نتیجه آن نقش مهمی در روند بازار خواهد داشت. با این تفاسیر احتمال آنکه بازار اصلاح قیمتی جدی داشته باشد بعید است و بازار احتمالا روندی متعادل خواهد داشت. با وجود آنکه بیشتر نمادها در محدوده حمایتی خود قرار دارند لیکن تا تعیین تکلیف بعضی از شبهات تک سهم ها بیش از سایر نمادها در کانون توجهات قرار خواهد داشت.

هابیل خاوری: متعادل

آنچه که در این برهه زمانی از اهمیت بالایی برخوردار است حجم معاملات طی هفته‌ی آینده است، و از طرفی ریسک تعطیلات سریالی از سر بازار برداشته شده است و می‌توان انتظار بهبود حجم و ارزش معاملات و مشخص شدن مسیر اصلی بازار را داشت. چشم تمام فعالین بازار به محدوده ۲ میلیون الی ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحدی است، و به عنوان کف بازار مطرح می‌شود. در علم تکنیکال به کررات زمانی که اکثر بازار بر روی یک نقطه اجماع دارند همه در آن نقطه دست روی دست می‌گذارند و کسی در آن محدوده کاری نمی‌کند و موجب رفتار معکوس انتظار در بازار می‌شود.

در کنار این موضوعات با توجه به تعطیلات سریالی و آهنگ معاملات و کم رمق بودن در هفته‌های گذشته شتاب حرکت نزولی کم بوده است و بیشتر اصلاح زمانی رخ داده است، که همین موضوع می‌تواند تایید کننده این باشد که بازار در موج B  قرار داشته تا به امروز و در انتظار یک خبر یا چیزی از جنس مثبت برای بازار. از نظر قیمتی حدود ۳۸% موج A را تا به اینجا اصلاح کرده ایم  و از بعد زمانی نیز به ۲ برابر موج A تقریبا رسیده ایم. نسبت زمان و قیمت مقادیر ایده آلی برای شاخص کل را رقم زده اند و بازار منتظر یک جرقه است، و این جرقه می‌تواند بالا رفتن حجم و ارزش معاملات باشد.

اما در صورت شکست محدوده اعلام شده یعنی ۲ میلیون الی ۲ میلیون و ۵۰ هزار واحدی پاییز امسال به پاییزی بسیار سرد تبدیل خواهد شد برای اهالی بازار سرمایه.

بازار متعادلی را نیز در این هفته خواهیم داشت با چاشنی سبز کم رنگ با تک نماد‌هایی صف خرید، و در خصوص گروه‌های پیشتاز، باید عرض کنم که کلیت بازار در یک شرایط مشابه به سر می برد و پولی که در بازار است روزانه از گروهی به دیگر می‌رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا