اخبار بورس

پیش‌ بینی بورس فردا ۱۹ مهر ۱۴۰۲

بورس تهران در هجدهمین روز از مهر ماه سال تا حد خوبی از هیجان منفی روزهای گذشته عبور کرد و توانست عملکرد نسبتا خوبی را از خود به جای بگذارد. بورس فردا چگونه خواهد بود؟

نبض بورس

به گزارش نبض بورس، بورس امروز در حالی کار خود را آغاز کرد که خبرهای پیرامون جنگ فلسطین و اسرائیل در رابطه با ایران، تا حد خوبی از تب و تاب ایجاد شده در بازارها کاست و ریسک سیاسی را برای سرمایه‌گذاران کاهش داد اگرچه همچنان شاهد برطرف شدن کامل آن نیستیم. به هرحال بازار امروز رنگی مثبت به خود دید به طوری که شاخص کل در انتهای بازار امروز کار خود را با یک افزایش ۰.۴۲ درصدی به پایان رساند و در محدوده ۲.۰۱۴ میلیون واحدی ایستاد و در سمت دیگر شاخص هم‌وزن شرایط بهتری داشت و رشد ۰.۷۳ درصدی را تجربه کرد. ارزش معاملات خرد سهام در انتهای بازار امروز عدد ۳۴۵۶ میلیارد تومان را به ثبت رساند و با ورود پول اندک ۴۶ میلیارد تومانی همراه بود.

تغییر فاز بازارها

از سمت دیگر اما روند بازار سهام کاملا متفاوت از دلار دنبال شد و از همان ابتدای شروع معاملات در روز یکشنبه شاهد فشار فروش سنگینی در تمامی صنایع و نمادها بودیم به طوری که بخش عمده‌ای از سهام با صف فروش‌های سنگین به کار خود پایان دادند و ۹۵ درصد بازار سرخ‌رنگ بود. با این حال اما با انتشار نظرات سران آمریکا و اسرائیل در رابطه با عدم وجود شواهدی از دست داشتن ایران در حمله فلسطین به اسرائیل، تا حدی ریسک حاکم بر بورس تهران از بین رفت و امروز شاهد معاملات مثبتی در این بازار بودیم.

با این حال مسیر بازارها تا مدتی به این بستگی دارد که شرایط جنگ فلسطین و اسرائیل تا چه زمانی ادامه یابد و شدت آن با چه ابعادی گسترش پیدا کند اما در صورت فروکش کردن هیجانات ابتدایی و برگشت آرامش نسبی می‌توان انتظار داشت که روند بازارها معکوس شود مانند روند بازارها طی معاملات بیست و چهار ساعت گذشته که بازار سهام به مدار صعودی بازگشت و بازارهای موازی هم با کاهش قیمت مواجه شدند.

از طرفی خبرهای مثبتی که در رابطه با برخی صنایع همچون پالایشی‌ها طی روز گذشته از سمت مجلس با عنوان تخفیف ۵ درصدی خوراک به شرکت‌های این صنعت منتشر شد و یا الزام عرضه تولید برق نیروگاه‌ها در بورس کالا هم در این روند صعودی بازار بی‌تاثیر نبود و همچنین نمی‌توان از نزدیک شدن به انتشار صورت‌های مالی ۶ ماهه نیز چشم‌پوشی کرد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

شاخص کل بورس پس از تلاش‌های نافرجامی که در روزها و هفته‌های گذشته برای عبور از مقاومت مهم خود در حوالی ۲.۱۵ میلیون واحدی داشت، روز گذشته با ثبت یک کندل منفی قدرتمند، کف ابر کومو را به سمت پایین شکست و بار دیگر به زیر این اندیکاتور رفت تا شرایط برای بررگشت بورس به محدوده‌های بالاتر سخت‌تر شود. اکنون همانطور که در تصویر پیداست، حمایت بعدی شاخص کل بورس در محدوده ۱.۹۴ تا ۱.۹۷ میلیون واحدی است که می‌تواند منطقه امنی برای بازار باشد اما امید به ایجاد یک مسیر صعودی و شکست دوباره ابر کومو به سمت بالا از محدوده نازک موجود نیز کم نیست.

پیش بینی بورس فردا

با توجه به تمامی نکات ذکر شده در بالا و شرایطی که درباره آن‌ها صحبت شد، پیش بینی می‌شود که بورس فردا در صورت عدم تغییرهای جدی در پارامترهای اثرگذار، روند صعودی خود را ادامه دهد./فردای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا