اخبار بورس

پایان بورس امروز 22 خرداد 1403 / رشد کم‌رمق بازار سهام

تجارت نیوز

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد؛

صندوق‌های اهرمی و بسیاری از نمادها در پایان معاملات روز گذشته، با صف خرید به معاملات خود، پایان داده بودند. با این وجود نمادهای کوچک و متوسط در بورس امروز با جریان معکوسی از معاملات مواجه شدند. به این ترتیب 59 درصد از نمادهای بازار منفی شدند و سهام و صندوق‌های سهامی، خروج 419 میلیارد تومانی پول حقیقی را تجربه کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش اندک دو هزار و 992 واحدی که معادل 0.15 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 81 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام کاهش یافته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 53 واحد که معادل 0.01 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 674 هزار و 962 واحد رسید.

پایان 22

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.1 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را دو هزار و 110 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز گذشته، منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 375.5 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش 102.2 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم وبملت، وتجارت و وخارزم بیشترین ارزش معاملات و مجددا سهم‌های وتجارت، وبملت و ذوب به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

لخزر با افزایش دو درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، خپویش نیز با افت 14.29 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های وبصادر، شپنا و شبندر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های وبصادر، پارسیان و وخاور ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای وخارزم، خگستر و بوعلی خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های گپارس، ثاژن و شرنگی رقم خورد. همچنین خاذین در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شتران بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا