اخبار بورس

قیمت دلار 19 مهر 1402 / بازارهای بین‌المللی به یاری دلار آمدند – تجارت‌نیوز

قیمت دلار روز گذشته با روند کاهشی آغاز به کار کرد و تا پایان معاملات دیروز با افت ۷۰۰ تومانی، اندکی از مسیر افزایشی روزهای گذشته را برگشت. کارشناسان اقتصادی روند بازار را طبیعی می‌دانند و معتقدند عدم رشد قیمت در بازارهای جهانی به یاری بازارهای داخلی آمده است.

تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار روز گذشته را با روند کاهشی به پایان رساند. این اسکناس در حالی ۷۰۰ تومان ارزان شد که معامله‌گران زیادی را متضرر کرد و جو بازار فروشنده شد. دیروز دلار با قیمت ۵۲ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان معامله شد.

معامله‌گران دلار نقش روند با ثبات قیمت در بازارهای جهانی و سخنان رهبری را در آرامش بازار ارز پررنگ دانستند. همچنین تحلیلگران اقتصادی معتقدند بازار در مسیر طبیعی خود قرار دارد و روند قیمت‌ها در روزهای آتی نشان می‌دهد که کاهش قیمت در روز گذشته استراحت در مسیر صعودی است یا تلاش دستوری و مقطعی دولت برای ثبات قیمت ارز.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند از سال ۵۷ تا همین روزهای اخیر، ۱۳ نوبت ارزش پول کشور نصف شده است. یعنی ۱۳ نوبت دلار ضرب‌ در دو شده است. بنابراین رشد دلار تعجبی ندارد.

روز گذشته، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت در نشست با خبرنگاران مدعی شد نوسانات اخیر در حوزه ارز نیز توسط بانک مرکزی تحت کنترل است. این در حالی است که کارشناسان اقتصادی معتقدند قیمت دلار در روزهای صعودی اخیر در شرایطی قرار دارد که دولت نمی‌تواند روی آن تاثیر بگذارد.

دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز کاهشی شد. دلار هرات با کاهش هزار و ۱۰۰ تومانی با قیمت ۵۲ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه نیز با قیمت ۵۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش رسید.

قیمت نرخ‌های مختلف

روز گذشته ۱۸ مهر با توجه به عدم درج قیمت انواع ارزها در سایت مرکز مبادله ایران، قیمت‌های ذکرشده از سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) بانک مرکزی به روز شده است. روز گذشته اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۲۰۹ تومان عرضه شد. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۴۶۳ تومان عرضه شد و تغییر قیمتی نداشتند. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

]]>

قیمت ارزهای موثر

دیروز اسکناس یورو با رقم ۵۵ هزار و ۳۵۵ تومان معامله شد و کاهش ۲۷۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۳ هزار و ۴۳۵ تومان تعیین شد و کاهش ۱۰۰ تومانی داشت. یوروی حواله نیز با همین مقدار کاهش با رقم ۳۹ هزار و ۴۸۶ تومان درج شد.

روز گذشته درهم امارات با کاهش پلکانی همراه بود و با قیمت ۱۴ هزار و ۵۵۰ تومانی معامله شد و۲۵۰ تومان کاهش داشت. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) قیمت حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۰۱ تومان و  اسکناس درهم نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۲۱ تومان درج شد و تغییر قیمتی نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا