اخبار بورس

سهامدار ۶۰ درصدی نطرین کیست؟

عطرین نخ قم با نماد نطرین در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۹۵ نزد سازمان بورس ثبت نماد شد. در سال ۱۳۹۷ این نماد عرضه اولیه شد. سهامدار ۶۰ درصدی نطرین کیست؟

نبض بورس

به گزارش نبض بورس، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است. 

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

نبض بورس قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این پنجاه و ششمین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی نطرین کیست؟

عطرین نخ قم با نماد نطرین در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۹۵ نزد سازمان بورس ثبت نماد شد. در سال ۱۳۹۷ این نماد عرضه اولیه شد. شرکت عطرین‌نخ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای زیرمجموعه گروه صنعتی گلریز مشغول به فعالیت است. سهامدار ۶۰ درصدی نطرین کیست؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد نطرین که مربوط به شرکت عطرین نخ قم می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

 همان گونه که از تصویر فوق ملاحظه می‌گردد سهامداران عمده این نماد حقیقی هستند. در این بین یک شخص حقیقی ۶۰.۳۲ درصد معادل ۴۶۷ میلیون سهام نطرین را تحت مالکیت خود دارد. مطابق تصویر زیر این شخص حامد مقدم مالک عطرین نخ قم است.

شایان ذکر است که حامد مقدم در ابتدای عرضه اولیه ۹۹ درصد از سهام این شرکت را تحت مالکیت خود داشته است. متاسفانه بر اساس اسناد موجود، نمی توان نام سه سهامدار حقیقی دیگر را مشخص کرد و تنها می توان گفت یکی از آن ها احتمالا در نماد قشیر نیز سهامدار عمده است.

ادامه دارد…

  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت ۱۰ صبح از سایت نبض بورس. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا