اخبار بورس

بزرگترین سهامدار عمده حقیقی خزر کیست؟

در سی و پنجمین قسمت از آشنایی با سهامداران عمده حقیقی این بار به سراغ یک قطعه ساز رفته ایم. جایی که بزرگترین سهامدار عمده حقیقی آن، در یکی دیگر از نمادها نیز سهامدار عمده حقیقی است.

نبض بورس

به گزارش نبض بورس، سهامداران هر شرکت در یک دسته بندی به سهامداران عمده و خرد تقسیم بندی می شوند. سهامداران عمده سهامدارانی هستند که دارای بیش از یک درصد از سهام شرکت می باشند و در سایت TseTmc در بخش سهامداران هر سهم نام آن ها نمایش داده می شود.

در یک تقسیم بندی دیگر سهامداران عمده به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم بندی می شوند. سایت TseTmc در قسمت مربوط به سهامداران حقوقی نام شرکت ها را اعلام می کند اما در رابطه با سهامداران حقیقی عمده از آن ها با عنوان شخص حقیقی یاد می کند و اسامی این سهامداران عمده حقیقی نامشخص است. 

سهامداران عمده حقوقی دلایل مختلفی برای حضور در یک سهم دارند ولی بیشتر سهامداران عمده حقیقی به منظور کسب سود بعضا اقدام به خرید سنگین یک سهم می کنند و بعضا نام آن ها در لیست سهامداران عمده مشاهده می شود.

نبض بورس قصد دارد تا با توجه به اسناد و مدارک موجود، به معرفی سهامداران عمده حقیقی هر نماد بپردازد. این سی و پنجمین قسمت از معرفی سهامداران عمده حقیقی می باشد. با ما همراه باشید.

سهامداران عمده حقیقی خزر چه کسانی هستند؟

هنگامی که در سایت TSETMC نماد خزر که مربوط به شرکت فنرسازی زر می‌باشد را جستجو کنید و به بخش سهامداران آن مراجعه کنید با تصویر زیر مواجه می‌شوید:

همان گونه که از تصویر بالا مشخص است دو شخص حقیقی در بین سهامداران عمده خزر دیده می‌شوند. شخص حقیقی اول حدود ۲۹۹ میلیون سهم معادل ۸.۳۴ درصد از کل سهام خزر و شخص دوم ۴۱ میلیون سهم و معادل ۱.۱۵ درصد از کل سهام شرکت را در اختیار دارد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که فرد اول شخصی به نام سیدمحمد سادات است که هم اکنون ۱۶۲ میلیارد تومان سهام خزر را در اختیار دارد. نکته بسیار مهم این است که این فرد در خرداد ماه سال جاری ۱۰ درصد از کل سهام خزر را تحت مالکیت خود داشته است و هم اکنون این میزان به ۸.۳۴ درصد تقلیل یافته است.

 

بزرگترین سهامدار عمده حقیقی خزر کیست؟ | چه سهامی در پرتفوی خود دارد؟

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که سیدمحمد سادات در یکی از نماد‌های قندی نیز سهامدار عمده حقیقی است. او در نماد قشکر مالک ۴۲.۳ میلیون سهم معادل ۱.۷۱ درصد از کل سهام شرکت می‌باشد. دارایی او در این سهم حدود ۱۱.۷ میلیارد تومان می‌باشد.

در مجموع میزان دارایی سیدمحمد سادات در دو سهم خزر و قشکر ۱۷۴ میلیارد تومان می‌باشد.

بزرگترین سهامدار عمده حقیقی خزر کیست؟ | چه سهامی در پرتفوی خود دارد؟

  • آشنایی با سهامداران عمده حقیقی هر روز ساعت ۱۰ صبح از سایت نبض بورس. باقی مطالب را از اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا