اخبار بورس

اخبار مهم کدال دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲

امروز دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ اطلاعیه‌های زیادی بر روی سایت کدال قرار گرفت که در این مطلب به بررسی مهمترین اطلاعیه‌ها خواهیم پرداخت.

نبض بورس

به گزارش نبض بورس، امروز دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ اطلاعیه‌های زیادی بر روی سایت کدال قرار گرفت که در این مطلب به بررسی مهمترین اطلاعیه‌ها خواهیم پرداخت.

نتایج حاصل از فروش حق تقدم‌های استفاده نشد وپاسار

پیرو افزایش سرمایه شرکت وپاسار از مبلغ ۲۷۲,۹۶۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۳۲۲,۹۶۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل آورده نقدی سهامداران، خالص وجوه ناشی از فروش حق تقدم‌های استفاده نشده ۱,۱۶۲,۰۷۰,۱۶۹,۵۷۲ ریال و مبلغ متعلق به هر حق تقدم ۱۴۲۰ ریال می‌باشد.

فروش مخازن کروی پتروشیمی هرمز توسط فاراک

اساس سفارش خرید شرکت مهندسین مشاور ناموران، موضوع فروش مخازن کروی پتروشیمی هرمز به این شرکت ابلاغ شده است. مبلغ سفارش برابر با ۶، ۴۷۴، ۲۲۴ یورو (معادل ۲، ۵۶۹، ۶۳۹ میلیون ریال) بوده که بر اساس تبصره ۳ ماده ۵ پیش نویس قرارداد با نرخ هر یورو ۳۹۶، ۹۰۳ ریال (نرخ فروش حواله یورو در تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ در سامانه سنا) به ریال تبدیل شده است. لازم به ذکر است محل اجرای پروژه استان بوشهر – بندر عسلویه بوده و مدت زمان اجرای پروژه از تاریخ ابلاغ شروع به کار ۱۲ ماه می‌باشد.

نتایج حاصل از فروش حق تقدم‌های استفاده نشده قشرین

پیرو افزایش سرمایه شرکت قشرین از مبلغ ۲,۰۶۸,۲۰۷,۵۵۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۲,۵۰۸,۲۰۷,۵۵۰,۰۰۰ ریال از محل آورده نقدی سهامداران، خالص وجوه ناشی از فروش حق تقدم‌های استفاده نشده ۸۱۱,۲۸۰,۹۴۹,۷۷۱ ریال و مبلغ متعلق به هر حق تقدم ۶۳۳۵ ریال می‌باشد.

دریافت مجوز تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات غمایه

افزایش ۱۵ درصدی نرخ فروش محصولات (انواع خمیرمایه تازه و خشک در بسته بندی و اوزان مختلف) با توجه به افزایش نرخ مواد اولیه مصرفی و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده محصولات این شرکت عطف به اطلاعیه اصلاحیه مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ در سامانه کدال منتشر شد.

فروش ساختمان مسکونی، تجاری واقع در خ بروجردی سیرجان توسط سمگا

با توجه به برگزاری مزایده مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۲، هیات مدیره شرکت تجارت بین الملل میلاد آریا زیگورات فروش کل ساختمان مسکونی، تجاری واقع در خ بروجردی شهر سیرجان بر اساس گزارش هیات کارشناسان رسمی دادگستری مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ آقایان علیرضا جاوید و کیومرث رکنی و رضا جغتایی به مبلغ ۳، ۱۵۰، ۰۰۰ میلیون ریال با بهای تمام شده ۲، ۲۹۴، ۰۰۰ ریال به صورت نقد و اقساط به شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان مصوب نمود. بر این اساس سود حاصل از فروش ساختمان مذکور مبلغ ۸۵۶، ۰۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

رفع محدودیت مصرف گاز و افزایش ظرفیت تولیدی زاگرس

پیرو نامه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ شرکت زاگرس، در راستای اجرای مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار؛ با عنایت به رفع محدودیت گاز خوراک ارسالی از شرکت ملی گاز ایران و شرکت مبین انرژی خلیج فارس، واحد‌های تولیدی اول ودوم شرکت پتروشیمی زاگرس در مدار تولید قرار گرفت.

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه آباد

گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه آباد از مبلغ ۲۴۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۱۱,۸۶۲,۳۸۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به منظور بهبود ساختار مالی شرکت که در تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌گردد. انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده می‌باشد.

پرداخت سود نقدی ثبهساز

برنامه زمانبندی پرداخت سود سهام شرکت ثبهساز منتهی به سال مالی ۳۰/۹/۱۴۰۱ بدین صورت است که: سود سهامداران حقیقی سجامی ۲۳/۷/۱۴۰۲ از طریق سجام واریز می‌گردد. سود سهام سهامداران حقوقی و صندوق‌ها و سبد‌های سرمایه گذاری در تاریخ ۲۵/۹/۱۴۰۲ از طریق سجام و یا واریز به حساب پرداخت می‌گردد.

پرداخت سود نقدی شغدیر

برنامه زمانبندی پرداخت سود سهام شرکت شغدیر منتهی به سال مالی ۲۹/۱۲/۱۴۰۱ بدین صورت است که: سود سهامداران حقیقی، صندوق‌های سرمایه گذاری، سبدگردان‌ها سجامی در تاریخ ۳/۷/۱۴۰۲ و غیر سجامی آن‌ها از تاریخ ۱۲/۹/۱۴۰۲ با مراجعه به شعب بانک صادرات پرداخت خواهد شد. سود سهامداران حقوقی یک تا ۳۰ میلیون سهم از تاریخ ۷/۸/۱۴۰۲ از طریق سجام و غیر سجامی آن‌ها از تاریخ ۱۲/۹/۱۴۰۲ از طریق مراجعه به شعب بانک صادرات واریز خواهد شد و سود سهامداران حقوقی ۳۰ میلیون سهم به بالا ظرف مهلت قانونی به حساب آنان واریز می‌گردد.

  • اخبار مهم کدال هر روز راس ساعت ۱۸ منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا