پنجشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-12-08
کد خبر: 762473 |
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1401 - 9:44 |
ارسال به دوستان
پ

کوشا مگ / به طور کلی این حقیقت را باید پذیرفت که بدن نیز از زبان منحصر به خود برخوردار می باشد که ممکن است، قصد و نیت فرد را به طور صحیح و مناسب به فرد مقابل انتقال ندهد. به طور کلی زبان بدن از بخش های جدا نشدنی در زندگی هر فرد به […]

کوشا مگ /

به طور کلی این حقیقت را باید پذیرفت که بدن نیز از زبان منحصر به خود برخوردار می باشد که ممکن است، قصد و نیت فرد را به طور صحیح و مناسب به فرد مقابل انتقال ندهد. به طور کلی زبان بدن از بخش های جدا نشدنی در زندگی هر فرد به شمار می آید که حتی اگر شما توجهی به آن نداشته باشید، خود به تنهایی وظیفه اش را انجام می دهد. در ادامه این مطلب سعی داشته ایم تا اشتباهات در زبان بدن را به شما معرفی کنیم تا از خطرات احتمالی که ممکن است به این علت به دیگر افراد منتقل شود، آشنا شوید.

زبان بدن در ارتباطات چه تاثیری دارد؟

آشنایی با اشتباهات در زبان بدن

طی مطالعاتی که بر روی یک میلیون نفر انجام شد، چنین مشخص شد که چیزی در حدود ۸۰ درصد از افرادی که عملکرد خوبی در زمینه های کاری و شغلی داشته اند به علت هوش هیجانی بالا بوده است. همچنین این دسته از افراد به خوبی با مهارت زبان بدن آشنا بوده اند و در عملکردهای غیر گفتاری خود به خوبی رفتار کرده اند. از این رو در ادامه به معرفی چند اشتباهات در زبان بدن پرداخته ایم تا با کنترل هر یک از آن ها بازخورد خوبی به اطرافیان خود منتقل کنید.

معرفی آن ها

حتما تا به حال متوجه شده اید که یکی از روش های بسیار مهم و اساسی در نحوه ارتباط و حرف زدن، زبان بدن است. برای استفاده صحیح از این روش به بررسی اشتباهات رایج در بین آن نیاز دارید تا در نهایت بهترین نتیجه و بهره را از آن ببرید. با رعایت نکاتی که در ادامه معرفی کرده ایم می توانید تاثیر بیشتری بر اطرافیان خود قائل شوید. همچنین با انجام هر اشتباهی که در فکر خود هیچ خطری برای شما ندارد، می تواند در نهایت عواقبی جبران نشدنی برایتان در پی داشته باشد که به تنهایی با چند اشتباه که سهوا در عملکرد های شما نهفته بود، آن را به فرد دیگر منتقل کرده باشید. به طور کلی اشتباهات در زبان بدن به مراتب می توانند روند زندگی شخصی و یا حتی کاری شما را تحت تاثیر قرار دهند.

اگر می خواهید نشان دهید که به یک مکالمه یا شخصی که با او در حال انجام آن هستید اهمیت قائل هستید، به عقب خم نشوید. در این حالت می توانید پاهای خود را به سمت جلویی بیرون بیاورید، صاف بنشینید و نسبت به مکالمه خوشحال باشید.

معنی گرده کردن دستان در زبان بدن

 • دست یا پاهای گره خورده

این علامت به نشانه عدم علاقه است که برخی کارشناسان چنین توصیه می‌کنند که اگر دیدید یک یا چند نفر به عقب خم شده و دست های خود را روی هم گذاشته اند، در واقع ادامه دادن آن جلسه دیگر سود و منفعتی ندارد و از این رو بایستی به پایان دادن آن بپردازید. گفتنی است که پاهای ضربدری به نشانه خطر و از بین رفتن تمایل فرد به ادامه مکالمه است.

 • عدم برقراری تماس چشمی

اگر به چشمان فرد مقابل نگاه نکنید، ممکن است ناخودآگاه تصور کند که شما در رفتار خود صداقت ندارید. به طور کلی افراد دروغگو از برقراری تماس چشمی با افراد به شدت دوری می کنند و اگر در موقعیت انجام شده نیز قرار بگیرند، مدام سر خود را می چرخانند و چشمانشان را در نقطه ای ثابت نگه نمی دارند. از این رو با برقرار نکردن تماس چشمی خود را در گروه دروغگو ها به اشتباه قرار ندهید.

همچنین در حالتی دیگر نگاه کردن های طولانی مدت در چشمان شخص مقابل به نشانه پرخاشگری و عصبانیت شما است. برای اینکه مردم احساس راحتی و اعتماد نسبت به شما داشته باشند، نگاه خود را هر بار فقط یک یا دو ثانیه نگه دارید و این کار را در اغلب زمان ها انجام دهید.

 • دست های گره شده

در اکثر مواقع گره کردن دست ها به یکدیگر کاری است که مردم در هنگام ابتلا به احساس استرس انجام می دهند. در صورتی که می خواهید خود را فردی با اعتماد به نفس نشان دهید از گره کردن دست ها به یکدیگر و گرفتن آن ها به شدت دوری کنید.

اشتباهات در زبان بدن چه می باشد؟

به طور کلی تکان دادن سر از قسمت های مهم در برقراری ارتباط به شمار می آید که آن به دیگران چنین اجازه می دهد که متوجه شوند، آنچه را که شما می گویید حقیقت است یا دروغی برای پیش بردن جلسه است. توجه داشته باشید که با تکان دادن مکرر سر به اشتباه می توانید قصد و نیت بی تفاوتی خود را نسبت به موضوعات یا افراد را القا کنید که این در زمینه کاری چندان خوشایند نیست.

این در حالی است که چرخاندن سر به طرف دیگر نیز به نشانه عدم علاقه و اشتیاق برای ادامه مکالمه با شخص می باشد. از این رو علاقه چندانی برای وارد شدن به بحث و گفتگوی آن ها را ندارید. همچنین اگر با کسی در حال گفتگو باشید و ناگهان سر خود را مقداری به سمت پشت و یا پایین خم کنید به معنای بر هم ریختن تمرکز و توجه شما بر حرف های او است که دیگر نمی خواهید آن را ادامه دهید.

این طبیعی است که مردم وقتی ناراحت یا بی حوصله هستند بی قرار شوند، از این رو ممکن است اشتباهات در زبان بدن را مرتکب شوند. بنابراین این سیگنالی است که اگر پاهایتان را تکان دهید یا مکررا موهایتان را خراب کنید، پیامی بر مبنای بی قراری را منتقل  می کنید که فرد را ترغیب به عدم ادامه دادن صحبت های خود کنید.

 • شانه های قوز شده

همچنین شانه های خمیده یا قوز شده به عنوان نشانه ای از ناراحتی در نظر گرفته می شود که این اغلب فرد را از ادامه دادن صحبت های خود باز می دارد.

در ادامه نیز اگر شانه های خود را بیش از دیگران می اندازید، حس عدم اعتماد به نفس و ناراحتی را به افراد القا می کنید که آنان فکر می کنند به خاطر مکالمه ای که با یکدیگر داشته اید، به چنین حالتی منجر شده اید.

خطرات استفاده از زبان بدن اشتباه

 • نگاهی به ساعت یا تلفن

ما فکر می کنیم که می توان کاری را بدون اینکه اطرافیان متوجه شوند، انجام دهید. اما گفتنی است که این رفتار منحرفانه می تواند توجه هر فردی را به شما جلب کند و در نهایت حس عدم علاقه شما را به ادامه مکالمه القا کند.

همچنین در موقعیت های مناسب، لمس فیزیکی به آرام کسی راهی عالی برای شروع ایجاد یک پیوند دوستانه و یا عاشقانه است. در این زمینه باید باید از تمام دست خود استفاده کنید و لمس سرانگشت دست ها می تواند روشی بیزاری جستن باشد.

این در حالی است که دست دادن های ضعیف نیز به معنای شکست و عدم علاقه برای شکل گیری رابطه است و دست دادن های گرم و محکم به علت روی برای تسلط یافتن بر امور فرد مقابل انجام می شود. از این رو شدت دست دادن افراد را با یکدیگر در نظر بگیرید و آن را در موقعیت های مختلف بررسی کنید و خود برای شروع رابطه از دست دادن های شل و آرام بپرهیزید.

 • مهارت شنیداری

به طور کلی افرادی که از نزدیک به آنچه که شخص دیگری می گوید گوش می دهند، به طور ناخودآگاه زبان بدن آن شخص را منعکس می کنند. برای رعایت نکاتی در رابطه با اشتباهات در زبان بدن می توانید از این تکنیک به طور آگاهانه یا ناخودآگاه  استفاده کنید تا مردم متوجه شوند که به آنچه که گفته می شود به خوبی توجه می کنید.

زبان بدن چیست؟

 • نزدیکی بیش از اندازه

برای رعایت حریم خصوصی هر فردی باید فاصله ای بر اساس ۴۵ سانتی متر با افراد حفظ کنید و از نزدیک شدن بیش از حد بپرهیزید چرا که این کار سبب القای حس بی احترامی و عدم رعایت حریم شخصی او می شود.

این کار سبب از بین رفتن حس راحتی  و آسایش در کنار شما می شود که از این رو هیچ حس خوبی از کنار شما بودن نخواهد گرفت.

به طور کلی چرخاندن چشم ها در حین مکالمه با افراد از دیگر اشتباهات در زبان بدن به شمار می آید که این روش می تواند حس بی احترامی را به فرد مقابل القا کند و از جایی که این کار به مانند عادتی برای افراد توضیح می شود، می توان با انجام برخی تمرین ها  به از بین بردن آن بپردازید و یا تا حدودی انجام آن را کنترل کنید.

 • کارهای بیش از اندازه بزرگ

انجام کار و ژست های بیش از اندازه بزرگ و اغراق آمیز به معنای آن است که شما از آن دسته افرادی هستید که در بزرگ کردن بیش از اندازه حقایق تبحر دارید و از این رو نمی توانید حرکات ظریف و آرامی برای القای حس آرامش انجام دهید.

همچنین انجام ژست های خیلی بزرگ به مانند باز کردن بازوها و گرفتن کف دست ها می تواند به معنی عدم پنهان کاری شما و رو بازی کردن در امور کاری و یا شخصی باشد.

معنمی چک کردن ساعت در زبان بدن

همچنین چک کردن ساعت می تواند از نشانه های واضح در از بین رفتن حوصله و علاقه شما برای ادامه مکالمه به شمار آید که گاها این یک روش برای تقویت حس غرور نیز می باشد.

به این صورت که به او به طور غیر مستقیم چنان می فهمانید که کار های مهم تری برای انجام دارید و نمی توانید تایمی که او مد نظر دارد برای مکالمه بگذارید. همچنین این می تواند به نشانه عدم اشتیاق و شور شما برای مکالمه باشد.

منبع : آرگا

برچسب :لینک کوتاه خبر:
×
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی کوشا در وب سایت منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
 • نظرات و تجربیات شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرتان را بیان کنید