شنبه, ۱۹ آذر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-12-10
کد خبر: 762478 |
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1401 - 9:44 |
ارسال به دوستان
پ

کوشا مگ / به طور کلی اولین جلسه آشنایی با فردی که به علاقه مند هستید و یا می خواهید کاری را با او شروع کنید، بسیار مهم و اساسی است. توجه داشته باشید که همیشه اولین قرار ها بسیار سازنده و تاثیر گذار هستند که برای خوب پیش رفتن همه چی باید نکاتی را […]

کوشا مگ /

به طور کلی اولین جلسه آشنایی با فردی که به علاقه مند هستید و یا می خواهید کاری را با او شروع کنید، بسیار مهم و اساسی است. توجه داشته باشید که همیشه اولین قرار ها بسیار سازنده و تاثیر گذار هستند که برای خوب پیش رفتن همه چی باید نکاتی را رعایت کنید. صفاتی به مانند زیبایی، جذابیت، هوش و ذکاوت در عین بالغگی و کامل بودن بسیار خوب هستند و اگر آن ها را به خوبی به کار بگیرید، می توانید برخورد مناسبی را از خود به اشتراک بگذارید. با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا نکاتی را در رابطه با رفتار مناسب در قرار اول مطالعه کنید.

چگونگی رفتار مناسب در قرار اول

 رفتار مناسب در قرار اول چه ویژگی هایی دارد؟

این در حالی است که بسیاری از افراد از شخصیت خوب و قابل احترامی برخوردار هستند. اما در مواجه با قرار های دوستانه و گاها عاشقانه نیم تواند برخورد خوبی را از خود به نمایش بگذارند، که این می تواند سبب بروز سوتفاهماتی گردد. همچنین برخی این قرار ها را سطحی و غیر مهم می دانند که از این رو برنامه ریزی خاصی برای ادامه دادن آن ندارند. همچنین برخی دیگر افراد بی تجربه هستند و از نکات مرتبط در این رابطه برخوردار نیستند که از این رو توصیه های مهم برای رفتار مناسب در قرار اول را در این مطلب از سایت آرگا برایتان جمع آوری کرده ایم.

پوششی منحصر به فرد

در اولین اصل باید به پوشش و بدن خود توجه کافی داشته باشید تا حس با ارزش بودن را به فرد مقابل القا کنید. از این رو با رعایت حس سرزندگی و نشاط می توانید لباس هایی را مناسب هیکل و تیپ خود انتخاب کنید که از دورهمی های دوستانه متمایز باشد. اگر برای یک شام معمولی به بیرون رفته اید باید لباس خوب و با ارزشی به تن کنید، به مو و ناخن خود برسید و از آراستگی کاملی برخوردار باشید.

توجه داشته باشید که در قرار اول نباید لباس اسپرت بپوشید و همچنین برای راحت بودن و تمرکز بیشتر بر مطالبی که می خواهید به زبان بیاورید از پوشیدن لباس و حتی جین های تنگ نیز خودداری کنید تا به طور کامل بر موضوع گفتگو خود تمرکز داشته باشید.

خوشبو باشید

گفتی می باشد که خوشبویی در جلب توجه افراد تاثیر به سزایی دارد و اگر این اصل را رعایت کنید ک آن را به مقدار و برای خوشبویی سطحی استفاده کنید، بسیار اثر گذار است. این اصل در جذب افراد نیز تاثیر به سزایی قائل است و استفاده از عطر هایی با رایحه تند می تواند این حس را برهم بریزد. اگر آقا هستید نباید با لباس های چروک بر سر قرار ملاقات حاضر شوید و این درست است که هیچ کتابی را نمی توان از روی جلد قضاوت  کرد، اما در حالی دیگر نیز نمی توان از اهمیت خوش پوشی و توجه به بهداشت شخصی چشم پوشی نمود.

از این رو ژست روشنفکری بیهوده به خود نگیرید و اگر خانم برایتان ارزشمند است، شانس خود را برای شروع یک رابطه خوب به خطر نیندازید.

مکان مناسب برای قرار اول

بدقولی نکنید

این طبیعی است که با قرار گذاشتن به این هدف می خواهید برسید که بیش از قبل، توجه فرد را به خود جلب کنید. به طور کلی دیر رسیدن یکی از رفتار هایی است که افراد برای نشان دادن عدم اشتیاق خود به رابطه انجام می دهند و این اشتباه بسیار بزرگی است. این در حالی است که ۳۰ درصد مردان و ۵۰ درصد خانم ها برای جذاب نشان دادن خود، دیرتر به سر قرار می رسند.

به خانم ها چنین پیشنهاد می شود که سر موقع بر سر ملاقات ها حاضر شوند و آقایان حدود ۱۵ دقیقه زودتر در محل حضور پیدا کنند. رعایت این اصل می تواند نیمی از جذابیت شما را در فرد افزایش دهد و رابطه را در صورت شروع به سمت و سوی خوبی هدایت کند. توجه داشته باشید که با حاضر شدن در سر موقع می توانید روشنفکری و آمادگی شما را برای شروع یک رابطه به عنوان یک آدم بالغ و کامل نشان دهد.

همچنین از قبل باید هماهنگی های لازم را برای مناسب بودن قرار ملاقات خود انجام دهید، به این صورت که اگر در کافی شاپ قرار دارید، یک مکان آرام و دنج برای نشستن انتخاب کنید و آن را از قبل رزرو کنید.

گفتگو را ادامه دهید

همانطور که می دانید، رابطه ای خوب و مساعد است که طرفین به راحتی با یکدیگر حرف بزنند و بتوانند در مورد هر چیزی با یکدیگر صحبت کنند. همچنین نکته حائز اهمیت آن است که نیازی به زیر و رو کردن زندگی خود در قرار اول با او نیست، بلکه اگر این قرار به خوبی جلو برود، روز های دیگری برای گفتن باقی مانده موارد، است. به طور صریح به سوالات یکدیگر پاسخ دهید و اگر سوالی از او در صورتی که موقعیتش پیش آمد پرسید.

اگر آقا هستید سعی نکنید که پاسخ های مبهمی بدهید، چرا که این کار سبب القای حس ناامنی به خانم می شود و این کار یک امتیاز منفی برای شما به حساب می آید. همچنین حرف های او را کامل نکنید و به اندام جنسی خانم نگاه نکنید تا در نهایت فضایی راحت و با امنیت برای خانم به وجود بیاورید.

از پرسیدن سوال های خیلی خصوصی و و نادرست در رابطه با گذشته افراد و خانواده مبنی بر اینکه تا حالا چند بار به خواستگاری رفته اید؟ در گذشته رابطه جنسی داشته و یا شکست عشقی خورده است، سوال نپرسید.

رفتار مناسب در قرار اول به چه صورت است؟

در گذشته یکدیگر به شدت کنجکاوی نکنید

به طور کلی شما می خواهید آینده خود را با او بسازید و روز های خوشی در آتی برای یکدیگر بسازید که این هیچ ربطی به آگاهی نسبت به گذشته ندارد. باخبر شدن از اینکه چه اشتباهی در گذشته انجام داده اید و چه سرگذشتی گذرانده اید، مناسب قرار اول نیست و جلوه خوبی ندارد.

گفتنی است که رفتار مناسب در قرار اول با خبر شدن از تاریخچه یکدیگر نیست و این در قرار  های آینده هم با توجه به حد و مرزی که خود قائل هستید، امکان پذیر است. در ازای صحبت کردن درباره گذشته، خوب است که درباره برنامه های آینده خود صحبت کنید و اینکه چه هدفی برای زندگی مشترک دارید، مناسب تر است. همچنین بررسی تیپ شخصیتی یکدیگر در شناختن اینکه آیا می توانید مناسب یکدیگر باشید یا خیر، بسیار حائز اهمیت است.

پرداخت صورتحساب

این طبیعی است که همه افراد در مواجهه با اتفاقات غیر منتظره جا بخورند. از این رو پیشنهاد می شود که از قبل برای پرداخت صورتحساب با یکدیگر به نقطه نظر مشترکی برسید که در آخر به عمل انجام انجام شده قرار نگیرید. توجه داشته باشید که پرداخت صورتحساب از طرف خانم می تواند از پیام های بسیاری برخوردار باشد که آن به معنی برابری خود با آقا است و از این رو با خیال راحت می توانید به عنوان یک شریک خوب در مواجه شدن با شرایط سخت زندگی به او تکیه کنید.

این پیشنهاد می تواند در کمال آرامش توسط آقا رد یا پذیرفته شود اما رفتار مناسب در قرار اول برای آقایان چنین پیشنهاد می شود که آن را قبول نکرده و خانم را ترغیب به آنچه که می خواهد، سفارش دهد، نماید و در نهایت مهمان او باشند.

رعایت اعتماد به نفس در قرار اول

صمیمیت بیش از حد ممنوع

رفتار مناسب در قرار اول آن است که حد و مرز مناسبی برای پیش بردن رابطه تعین کنید. توجه داشته باشید که این تنها برای بررسی اخلاق و روحیات شما است که ببینید آیا می توانید در کنار یکدیگر باشید یا خیر و اگر جواب منفی بود، نباید حریم تان به خطر بیفتد.

اگر از شخص مقابل خوشتان آمد نیازی به رفتار بیش از حد بچگانه و ذوق زده نیست و باید خود را کنترل کنید و همچنین بیش از حد خشک و رسمی بودن می تواند آقا را بترساند تا برخی از حرف و نظراتش را با شما در میان نگذارد. از این رو عایت کرن تعادل از اصل های مهم در رفتار مناسب در قرار اول به شمارمی آید.

مسائل مالی را خیلی پررنگ بیان نکنید

طبیعی است که مسائل مالی از اهمیت و جایگاه به خصوصی برخوردار هستند اما برای شروع یک رابطه مشترک در درجه اول قرار ندارند. از این رو در قرار اول سعی نداشته باشید که از میزان درآمد و موجودی حساب پارتنر خود اطلاع داشته باشید، چرا که این کار سبب بروز شخصیتی از شما می گردد که چندان خوشایند نیست.

از این رو نظرات خود را درباره موضوعات مالی خیلی محترمانه و در حد مناسبی بیان کنید.

آشنایی با نکات مرتبط با رفتار مناسب در قرار اول

اعتماد به نفس داشته باشید

از اعتماد به نفس خود غافل نشوید، چراکه در افزایش جذابیت شما نقش به سزایی دارد و این طبیعی است که در قرار اول چندان احساس راحتی نداشته باشید. از این رو بین رفتار های خود تعادل را برقرار کنید، نه خیلی فخر فروشی و نه خیلی سخاوتمندی به خرج دهید که موجب تفکرات و برداشت های اشتباهی در فرد مقابل شود.

به راحتی از دستاورد و موفقیت های خود در زندگی و هدف های که دارید صحبت کنید و در نهایت چندان به ویژگی و خصوصیات مثبت خود پر و بال ندهید.

از تلفن همراه فاصله بگیرید

به طور کلی قرار ملاقات اول می تواند تصویری کلی از شما در ذهن او ترسیم کند که از این رو بایستی از تمام عواملی که سبب بروز این کار می شود، دوری کنید. تلفن همراه و چک کردن مداوم آن در حین حرف زدن می تواند عدم توجه و تمرکز شما را به موضوعات نشان دهد که این شاید مشکلی بزرگ برای فرد مقابل به شمار آید و در شکل گیری رابطه دلخواه شما مشکلاتی ایجاد کند.

معرفی رفتار های مناسب در قرار اول

دورو نباشید

این کار برای برخی از افراد که سعی می کنند شخصیت اصلی خود را در رابطه با افراد پنهان کنند، کاری سخت و پیچیده ای باشد. اما گفتنی می باشد که صداقت داشتن و نشان دادن خود واقعی برای داشتن رابطه ای مناسب بسیار تاثیر گذار است. به طور کلی مشکل زوجین از جایی شروع می شود که در ابتدا چیزی بوده اند که در حقیقت نبوده است و پس از تغییرات ناگهانی در رفتار و اخلاق، فرد مقابل را متعجب کرده است که آیا او همان کسی است که انتخاب کرده اند؟

از این رو خود واقعی خود را در مواجه با دیگران نشان دهید و هیچگاه سعی نکنید که با رفتاری غیر واقعی فرد مقابل را جذب خود نمایید. تا هر اندازه که در نظر خود اخلاق بد دارید، آن ها را قبول کنید و همچنان به دنبال فرد مناسب در زندگی خود باشید تا آن را پیدا کنید. چرا که هر کسی در این زندگی نیمه گمشده ای دارد که اگر او را پیدا کند زندگی را به بهترین شکل ممکن می بیند و دیگر نیازی به نقش بازی کردن در مقابل او نمی باشد.

نشانه ها را جدی بگیرید

قبل از آشنایی با نکات رفتار مناسب در قرار اول و شکل دادن یک رابطه پیشنهاد می کنیم که کتاب هایی را اعم از عشق ویرانگر و ازدواج بدون شکست را مطالعه کنید تا اطلاعات خود را درباره رابطه ای سالم افزایش دهید. تا حدودی از عواقبی که در یک رابطه سمی وجود دارید آشنا شوید و با بررسی آن ها از دیگر نکات رفتار مناسب در قرار اول برخوردار باشید تا در نهایت به خوبی با رفتار های سمی مقابله کنید.

زمانی که نشانه های وجود یک مشکل را در رابطه شناسایی کنید، می توانید از خود مراقبت کنید و در رابطه آسیب زا به قیمت ویران شدن روح خود باقی نمانید. اگر در رابطه های اشتباه به طور متعدد قرار می گیرید و فکر می کنید که به خاطر شانس می باشد، باید آن را به دور بریزید و در کودکی و نوجوانی خود به دنبال پاسخی برای این بگردید. چرا که آسیب های روانی در گذشته می تواند شما را به رابطه های سمی و نادرستی سوق دهد که برای جلوگیری از آن مراجعه به روانشناس می تواند کمک کننده باشد.

چگونگی برخورد آقایان در قرار اول

میل به قرار های بعدی را تقویت کنید

همچنین اگر فکر می کنید که او فرد مناسبی در زندگی شما است، می توانید برای داشتن قرار ملاقات بعدی مشتاقانه عمل کنید. از این رو خانم ها با بیان اینکه امشب شب عالی بود می توانند میل خود را به برقراری رابطه و ادامه دادن آن نشان دهند و آقایان بایستی برای تعیین قرار ملاقات بعدی پیش قدم شوند.

منبع : آرگا

برچسب :لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مجله اینترنتی کوشا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید