اخبار سلامت

۱.۹ میلیون بیمار خاص و صعب العلاج کشور “نشان‌دار” شدند

سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر محمد مهدی ناصحی در حاشیه نوزدهمین اجلاس سراسری مدیران کل بیمه سلامت کشور که امروز (۱۹ مهر) در کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران، جمعیت بیمه شدگان بیمه سلامت کشور را بیش از ۴۰ میلیون نفر اعلام و تصریح کرد: این تعداد بیش از نیمی از جمعیت کشور را شامل می شود.

ناصحی افزود: از جمعیت بیمه شدگان کشور ۳۲ میلیون نفر بصورت رایگان بیمه شده‌اند که ۸۰ درصد جمعیت بیمه شدگان را شامل می‌شود.

وی هزینه بیمه شدگان سلامت کشور در سال گذشته را بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: امسال هم تاکنون بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان برای بیمه شدگان هزینه کرده و به مراکز طرف قرارداد پرداخت کرده ایم.

به گفته مدیرعامل بیمه سلامت، بیش از ۵۱ هزار مرکز درمانی، آزمایشگاهی، تصویربرداری و… در کشور طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

ناصحی یکی از اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم را بحث رایگان کردن هزینه درمان بیماران خاص و صعب العلاج عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۷ بیماری خاص و صعب العلاج تحت پوشش قرار دارند.

وی با بیان اینکه بیماران خاص و صعب العلاج برای رایگان شدن هزینه های درمانی و دارویی خود باید ابتدا در سامانه بیمه سلامت ثبت نام کنند، گفت: با ثبت نام در این سامانه و تایید صحت اطلاعات وارده، در نهایت این بیماران “نشان دار” می شوند.

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت تاکنون بیش از ۱.۹ میلیون بیمار خاص و صعب العلاج در کشور “نشان دار” شده‌اند.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۳۱۰۰ میلیارد تومان و امسال نیز تاکنون بیش از دو هزار میلیارد تومان صرف هزینه‌های درمانی این بیماران شده است.

ناصحی در ادامه در خصوص دستور وزیر بهداشت مبنی بر رایگان شدن هزینه درمان بستری و سرپایی کودکان زیر هفت سال در بیمارستان های دانشگاهی و دولتی گفت: در این زمینه در حال آماده سازی سامانه هستیم و این طرح به زودی اجرایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا