اخبار سلامت

آسیب دیدن ۴۰۰۰ خانه در سیلاب آستارا

سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، مدیرکل مدیریت بحران گیلان از خسارت سیل به ۶ خیابان اصلی شهر آستارا شامل شالیزار، رستمیان، خلیل سرا، کشاورز، عباس آباد و حافظ خبر داد و اضافه کرد: نیروهای امدادی هفت ایستگاه آتش نشانی شهرستان های رشت، رضوانشهر ، انزلی ، پره سر و تالش در کنار نیروهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان جهت رفع مشکل این ۶ خیابان در منطقه حضور دارند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان این که اکنون آب، برق و گاز همه مناطق متاثر از سیلاب در آستارا وصل شده است، گفت: پاک سازی خانه های آسیب دیده از ورود سیلاب در حال انجام است و امدادرسانی ها ادامه دارد. امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بارش سنگین باران طی ۷۲ ساعت گذشته در استان گیلان و وقوع سیلاب در شهرستان آستارا، اظهار کرد: اکنون آب، برق و گاز همه مناطق متاثر از سیلاب در آستارا وصل شده است.

وی با بیان این که تخریب پل سیبلی آستارا موجب ترکیدگی لوله آب شده است، افزود: با قول مساعد پیمانکار آب این منطقه نیز وصل می شود. مرادی، با بیان این که نیروهای هلال احمر و ستاد اجرایی فرمان امام و گروه های جهادی در حال پاک سازی خانه های آسیب دیده از سیل هستند، خاطرنشان کرد: مقرر شده تا فردا همه خانه ها و لوازم خانگی آسیب دیده پاک سازی و شست و شو شود. وی، بیش از ۴۰۰۰ خانه را تحت تاثیر ورود سیلاب، اعلام و اضافه کرد: ۱۳۰ خانوار را اسکان دادیم و طی دو روز ۲۰۰۰ پرس غذای گرم را بین آسیب دیدگان ناشی از سیل توزیع کردیم که با محوریت هلال احمر و ستاد اجرایی بوده است. مدیرکل مدیریت بحران گیلان از آغاز برآورد میزان خسارت سیل توسط ۱۶ تیم ارزیاب خبر داد و افزود: به زودی خسارت ها برآورد می شود و آماده جبران آن ها هستیم.

وی با بیان این که با اطلاع رسانی های به موقع و هماهنگی های ایجاد شده خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم، متذکر شد: مردم و مسافران هیچ گونه اتراقی در حاشیه رودخانه نداشتند و همین مسئله به مدیریت بحران کمک شایانی کرد؛ با کمک وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران، بخشی از خسارت های مالی و کشاورزی را پرداخت خواهیم کرد. مرادی با اشاره به تداوم بارش های سنگین طی روزهای گذشته، تاکید کرد: شهرستان های تالش و ماسال و فومن و شفت و رشت و آستانه اشرفیه و رودسر نیز دچار آب گرفتگی و رانش راه روستایی شدند؛ البته با حضور به موقع راهداران و نیروهای امدادرسان، اکنون هیچ گونه انسدادی نداریم و شرایط عادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا