بیماری و درمان

این آقایان منتظر سرطان سینه باشند/ علائم هشدار دهنده

سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اطلاعات آنلاین، سرطان سینه اغلب به عنوان یک بیماری زنانه در نظر گرفته می‌شود اما هر ساله حدود ۴۰۰ مرد در انگلیس به این بیماری مبتلا می‌شوند.

مایرور گزارش داد؛ طبق داده‌های سازمان سلامت عمومی انگلیس (NHS) این سرطان در مردان نادر است، ولی در مقدار کمی از بافت سینه مردان رشد سلول‌های سرطانی گزارش شده است.

علائم شایع سرطان سینه در مردان موارد زیر گزارش شده است:

چرخش نوک سینه به سمت داخل
سفت شدن و ملتهب شدن نوک سینه
نشت مایع از نوک سینه

اکثر تغییرات سینه، از جمله توده‌های سینه، سرطان نیستند. با این حال، مانند زنان، هر چه زودتر سرطان سینه تشخیص داده شود، درمان موفقیت آمیزتر خواهد بود. در این صورت، بسیار مهم است که مردان در صورت مشاهده تغییر جدید یا غیرعادی در ناحیه قفسه سینه خود با پزشک عمومی تماس بگیرند.

علت سرطان سینه در مردان چیست و از چه سنی شروع می‌شود؟

دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث سرطان سینه در مردان می‌شود، اما گفته شده است که تعدادی از عوامل وجود دارند که می‌توانند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهند. پیر شدن مهم‌ترین خطر برای ابتلا به سرطان سینه است. اکثر مردانی که به سرطان سینه مبتلا می‌شوند بالای ۶۰ سال سن دارند، اگرچه مردان جوان‌تر نیز می‌توانند به این بیماری مبتلا شوند. همچنین تعداد کمی از مردان سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند.

به گفته NHS سابقه خانوادگی نیز می‌تواند خطرساز باشد، به ویژه در مردانی که یکی از بستگان درجه یک آن‌ها مبتلا به سرطان سینه است.

علاوه بر این، داشتن سطوح بالاتر هورمون استروژن، یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن، می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در مردان افزایش دهد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مردانی که در محیط‌های گرم کار می‌کنند در مقایسه با مردانی که در محیط‌های خنک‌تر کار می‌کنند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.

به گفته NHS این محیط‌ها شامل کارخانه‌های خودروسازی، کارخانه‌های فولاد، کوره‌های آجرپزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا