اخبار بازی

پشت صحنه Alan Wake 2 از کم‌رنگ کردن مرز بین موسیقی و طراحی صدا صحبت می‌کند

گیمفا

تیم توسعه‌دهندگان در رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment)، درباره چالش‌های طراحی صدا و موسیقی بازی Alan Wake 2 می‌گویند.

به مناسبت نزدیک شدن به روز انتشار Alan Wake 2، استودیو رمدی اینترتینمنت چند ویدیو از پشت صحنه این بازی به اشتراک گذاشته است که به جنبه‌های مختلف این بازی و روند توسعه آن می‌پردازد. در جدیدترین ویدیو پشت صحنه‌ای که منتشر شده، تمرکز سازندگان روی طراحی موسیقی و صدای این بازی ژانر وحشت و بقا است.

در این ویدیو، ریچارد لپینگتون (Richard Lapington)، کارگردان صدا و گولی گونارسون (Gulli Gunnarsson)، طراح صدای ارشد این بازی، راجع به چالش‎‎‌های ایجاد شده توسط روند ساخت اتمسفر و تنش از طریق استفاده از طراحی صدا صحبت می‌کنند و اینطور که معلوم است استودیو رمدی برای دستیابی به این اهداف، رویکرد بسیار جذابی را در پیش گرفته است. سازندگان این اثر می‌خواستند که مرز بین طراحی صدا و موسیقی این بازی را تا حد ممکن از بین ببرند، چیزی که قصد داشتند مخصوصاً در The Dark Place به نمایش کامل بگذارند.

در همین حال پِتری آلانکو (Petri Alanko)، آهنگساز Alan Wake 2 که روی نسخه قبلی بازی هم کار کرده بود، درباره تکنیک‎‌های غیرعادی که برای ساخت موسیقی این بازی مجبور به استفاده از آنها بوده است، حرف می‌زند. یکی از این تکنیک‌ها استفاده از آلات موسیقی غیر‌متعارف مثل مگا ماروین(Mega Marvin) بود. او همچنین راجع به تقلید احساس تاخیرات عصبی با استفاده طراحی صدا صحبت کرد.

اگر شما چیز شوکه‌کننده‌ای را تجربه کنید کمی طول می‌کشد تا واقعاً بفهمید چه اتفاقی افتاده است؛ به این احساس تاخیر عصبی یا تاخیر عصب می‌گویند. اگر افکت صدا را فقط برای یک لحظه به تاخیر بیندازید، تاثیر آن روی بدن خودتان بیشتر می‌شود و اینگونه قدرت آن هم بالاتر می‌رود.

پتری آلانکو

به علاوه همه این‌ها، استودیو رمدی برای Alan Wake 2 نیز دوباره دست به همکاری با گروه موسیقی سبک راک فنلاندی، یعنی Poets of the Fall زده است. این گروه درست مثل نسخه اول این بازی، به عنوان یک گروه موسیقی تخیلی در دنیای بازی فعالیت می‌کنند و به گفته سم لِیک (Sam Lake)، نویسنده و کارگردان خلاق این سری، آهنگ‌های آن‌ها درباره داستان و دنیای این بازی هستند.

بازی Alan Wake 2 در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۲ (۲۷ اکتبر ۲۰۲۳) در دسترس دارندگان پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت درحالی که جزئیات و گیم‌پلی جدیدی از این بازی نیز در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۲ (۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳) به نمایش گذاشته خواهد شد.

منبع: GamingBolt

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا