اخبار بازی

نژادپرستی همچنان زنده است؛ این‌بار استودیو بانجی مسبب ماجراست

دنیای بازی

Ingrid Alm که مدیر سابق منابع انسانی استودیو بانجی بوده است ظاهرا پس از تلاش برای اصلاح بهبود فضای فکری استودیو و آموزش به کارکنان برای نفی نژادپرستی مورد غضب رییس خود قرار گرفته و به اشتباه اخراج شده است؛ Alm در تلاش است تا با شکایت از استودیو، حقوق خود را دریافت کند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو بانجی از جمله تیم‌های توسعه‌دهنده در صنعت ویدیوگیم است که بسیاری از گزارش‌های وجود نژادپرستی در محیط کاری این استودیو مطلع بوده و هستند. در حالی که تلاش‌های غیرقابل اعتنایی از سوی سران استودیو برای بهبود وضع موجود صورت گرفته اما می‌بینیم که همچنان اوضاع تفاوتی نکرده و حتی برخی در جهت تلاش برای از بین بردن تبعیض نژادی موجود، مورد غضب قرار گرفته و اخراج می‌شوند. Ingrid Alm نیز از همان قربانی‌هایی است که در این مسیر آسیب دیده و اکنون از استودیو بانجی شکایت کرده است.

طبق گزارش وب‌سایت IGN، ماه می سال ۲۰۲۲ بود که Ingrid Alm به سمت مدیر منابع انسانی استودیو بانجی منصوب می‌شود. او چندماه بعد موظف می‌شود تا عملکرد یکی از کارکنان استودیو که نامش James Smith ذکر شده را بررسی کند. Alm می‌گوید که Smith در صحبت با او بیان می‌کند که تنها کارمند سیاه‌پوست یک بخش ۵۰ نفری در استودیو بوده و همین موضوع باعث شده تا از سوی سرپرست خود، طرد شده و جدا در نظر گرفته شود؛ وی ظاهرا برای جبران این نژادپرستی به سراغ مدیر بخش نیروی انسانی یعنی Ingrid Alm می‌رود. در ادامه، Alm به سرپرست بخش توصیه می‌کند که برخی از کارکنان باید آموزش‌هایی مختلفی را در باب این موضوع بگذرانند اما کارکنان بخش زیر بار این موضوع نمی‌روند و به دلیل سابقه‌ی حضورشان در استودیو و مورد توجه بودن از سوی افراد بالادستی، از تن دادن به این موضوع سرباز می‌زنند.

اما نقطه‌ی منفی داستان اینجاست که طبق ادعای Alm، ظاهرا روسای استودیو به او پیشنهاد داده‌اند تا قرارداد James Smith را فسخ کند اما او نمی‌پذیرد و این کار را یک «تعصب نژادی» می‌داند. در نهایت، Ingrid Alm تصمیم می‌گیرد تا این موضوع را با مدیر بخش حقوق و سهام استودیو در میان می‌گذارد و از او کمک می‌خواهد؛ این فرد که دکتر «Courtney Benjamin» نام داشته به Alm توصیه می‌کند تا از اخراج این کارمند سیاه‌پوست صرف نظر کند و در مقابل، بابت اقدام تلافی‌جویانه این کارمند یک اخطار کتبی به او بدهد.

سرانجام، مافوق Ingrid Alm از این اقدام او برای دریافت مشاوره از Courtney Benjamin خشمگین می‌شود و این کار او را غیرحرفه‌ای تلقی می‌کند؛ وی در نهایت یک اخطار کتبی از سوی مافوق خود دریافت می‌کند. اکنون Alm بیان می‌دارد که در اواخر همان‌ ماه، تمام دسترسی‌های او به ایمیل و پلتفرم بانجی قطع شده و در حالی که وی چیزی که مرتبط با استعفا نبوده را امضا نکرده، اما استودیو در پیامی بیان داشته که استعفای او را پذیرفته است! اکنون Alm با شرایط بدی از استودیو جدا شده و به دنبال شکایت از این تیم است. نکته‌ی عجیب‌تر اینجاست که بانجی در گفتگو با IGN تمام گفته‌های Alm را تکذیب کرده است.

Ingrid Alm درست پنج ماه پس از گزارش وب‌سایت IGN مبنی بر نژادپرستی موجود در فضای کاری استودیو بانجی استخدام شد و اکنون، از کار برکنار شده است.

شما چه فکر می‌کنید؟ کدام طرف این دعوای حقوقی پیروز خواهد شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا