اخبار بازی

نقدها و نمرات Starfield منتشر شدند [به‌روزرسانی نهایی]

گیمفا

یک روز پیش از دسترسی زودهنگام Starfield، نقدها و نمرات این عنوان نیز از سوی وبسایت‌های معتبر منتشر شدند.

Gamefa 7.9/10

استارفیلد همان‌طور که همه می‌دانند، به شدت بزرگ است اما این معادل بهترین یا بهتر بودن نسبت به ساخته‌های قبلی استودیوی سازنده نیست. بازی کردن استارفیلد مسلماً سرگرم‌کننده است و برخی از کوئست‌های این بازی به شما دلایلی بیشتر از سرگرمی، برای ادامه دادنش می‌دهند. جهانِ پس‌زمینه، پتانسیل‌های زیادی را برای منطق، احساس و هنری بودن می‌سوزاند اما شوتر اثر، امیدهای زیادی را هم به منصه ظهور برمی‌گرداند. مبارزات فضایی، مدیریت Outpostها، کاوش در سیارات، یک داستان حداقل غیرکلیشه‌ای و پایبندی به المان‌های RPGهای اصیل که قرار بود ویژگی‌های متمایز این بازی باشند، در انجام کاری که باید می‌کردند، همیشه و همه‌جا یک نقص و اشکالی دارند. بنابراین استارفیلد هویت خودش را تعریف نمی‌کند اما برای سرگرم کردن شما تا آن سطحی که الآن انجام می‌دهد، نیازی هم به آن ندارد. این بازی چیزی از خودش نمی‌گوید ولی بسیار درباره چیزهایی می‌گوید که می‌توانست باشد. شما در استارفیلد لحظات ناب و به جد خوبی را تجربه خواهید کرد. مشکل بزرگ‌تر آن جا خواهد بود که بتسدا دوباره این کار را برای بازی بعدی خود تکرار کند. این روزها شاید این جمله را بیشتر بشنوید: من استارفیلد را دوست دارم ولی چیزی که این بازی می‌توانست به آن تبدیل شود را بیشتر.

مهدی ملکی

در ادامه خلاصه‌ای از نقد و بررسی‌های منتشر شده از وبسایت‌های مختلف را مطالعه می‌کنید:

GamesRadar 10/10

با این سطح از آزادی عمل، نادیده گرفتن ماموریت اصلی، ماموریت اصلی شما است!

Destructoid 10/10

من مطمئن نبودم که این شدنی است، اما بتسدا توانست سقف بازی‌های سندباکس را ارتقاء دهد. در نهایت، استارفیلد یک سندباکس جهان آزاد نقش‌آفرینی حماسی است که جهانی غوطه‌ور، داستانی درگیرکننده و گیم‌پلی‌ای لذت‌بخش را در خود جای داده. من بسیار خوشحالم که Starfield را به صورت اورگانیک تجربه کردم و امیدوارم شما نیز چنین تجربه‌ای داشته باشید.

VideoGamer 9/10

استارفیلد دلربایی و شگفت‌زدگی فضا در قالب جهانی عظیم و به خوبی شکل گرفته را در خود جای داده است، اگرچه گاهی اوقات مشکلاتی وجود دارد و خنده‌دار است، اما همچنان آن را دلربا می‌دانم.

GameInformer 8.5/10

با این انتظار وارد بازی شوید که مدتی طول می‌کشد تا با گیم‌پلی وسیع فضایی بازی آشنا شوید. جهانی وجود دارد که ارزش اکتشاف را خواهد داشت.

Guardian 8/10

بازی حماسی و فضایی مورد انتظار بتسدا شامل مناظر پرابهت و المان‌های جالبی می‌شود، اگر بتوانید سیستم‌های دمدمی مزاج و دست و پاگیر آن را تحمل کنید.

Gamespot 7/10

استارفیلد مطمئناً لحظات جذاب خود را دارد. گان‌پلی رضایت‌بخش باعث می‌شود مبارزات هیجان‌انگیز باشند، مخصوصاً زمانی که در کوئست‌های خوب بازی سناریوهای مختلف را تجربه می‌کنید. و با وجود این که اکتشاف فضا در آن محدودکننده است، نوعی جذابیت در سر زدن به ستاره‌ها و سیاره‌های مختلف وجود دارد. با این وجود، بازی در زمینۀ ارائۀ یک تجربۀ نقش‌آفرینی یکپارچه و به یاد ماندنی به چالش کشیده می‌شود.

IGN 7/10

المان‌های زیادی وجود دارند که بر ضد استارفیلد کار می‌کنند، اما در نهایت نقش‌آفرینی غنی، کوئست‌ها و مبارزات قابل احترام آن باعث می‌شود نتوان در مقابل تجربۀ آن مقاومت کرد.

Eurogamer Poland 7/10

به نظر می‌رسد که استارفیلد ایده‌های عالی زیادی را در خود جای داده است؛ ایده‌هایی که به خوبی روی آن‌ها فکر نشده. زمان گذشته است و بازی‌های ویدیویی و گیمرها عوض شده‌اند. در این میان، بتسدا همچنان مطابق مفاهیم و مکانیک‌های قدیمی خود بازی می‌سازد که برای چنین اثر مورد انتظاری کمی ناامیدکننده است. تمامی این‌ها اما، تنها بخشی از داستان هستند، در هر صورت استارفیلد لحظات جذاب خود را دارد.

Eurogamer Portugal 6/10

من عاشق عناوین علمی‌تخیلی هستم و استارفیلد بازی‌ای به حساب می‌آمد که بسیار منتظر بودم. شاید انتظارات من زیاد از حد بالا بوده است. من طی چند سال اخیر، کاملاً باور داشتم که آن‌ها می‌توانند به تمامی وعده‌های خود عمل کنند. اما در هر حال، چیزهایی که در بازی دیده می‌شود، بیش از هر چیز طرحی برای جاه‌طلبی‌ها است تا این که واقعاً شاهد ارائۀ آن‌ها به صورت لذت‌بخش باشیم. استارفیلد جذابیت‌های خود را دارد و لحظات جذابی را در خود جای داده است؛ اما در نهایت، نمی‌توانم به وعده‌های عملی نشده فکر نکنم.

Paste Magazine 5/10

بازی کردن استارفیلد، باعث می‌شود بخواهم اثری را تجربه کنم که توسط بتسدا ساخته شده است یا این که عنوانی را بازی کنم که فضا را کاوش می‌کند؛ اما نهایتاً باعث نمی‌شود بخواهم بیش از پیش در استارفیلد غرق شوم. بازی سعی می‌کند یک جهان را به ما ارائه بدهد، اما آنقدر تحت تاثیر جاه‌طلبی‌های خود و عدم وجود موضوعی الهام‌بخش است که در نهایت حتی ذره‌ای کارا عمل نمی‌‌کند.

Metro GameCentral 6/10

یک بازی اکتشاف فضای ناامیدکننده با تکنولوژی پایین که بیش از حد روی میراث بر جای مانده از Skyrim و Fallout تکیه می‌کند و بدون هیچ الهام و نوآوری‌ای است تا بتواند مطابق مفاهیم و ایده‌هایش عمل کند.

The Jimquisition 4/10

اگر شما کسی هستید که فکر می‌کنید بازی‌های ویدیویی با Fallout 3 به اوج رسیدند و هیچ نیازی به تکامل یا بهبود ندارند، این بازی برای شما ساخته شده است. اگر باور دارید بتسدا هیچ نیازی به رشد هنری ندارد و نیازی به تغییر رویۀ ساخت بازی‌ها از ۲۰۰۸ تا به امروز نیست، می‌توانم بگویم عاشق Starfield خواهید شد … چرا که این بازی دقیقاً همان بتسدای همیشگی را به تصویر می‌کشد نه چیز بیشتری. Starfield یک اقیانوس توخالی است که نبود جاه‌طلبی و خلاقیت خود را پشت عظمت جهان خود پنهان می‌کند. به طور خلاصه، این بازی‌ای است که طرفداران بتسدا از آن لذت خواهند برد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک768576436 - گیمفامیانگین نمرات بازی در وبسایت اوپن‌کریتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا