اخبار بازی

مقایسه عملکرد فنی EA Sports FC 24 روی ایکس‌باکس، پلی استیشن و PC

گیمفا

جدیدترین شبیه‌ساز فوتبالی EA Vancouver و EA Romania یعنی EA Sports FC 24 اخیرا روی ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۵ و پلتفرم PC در دسترس قرار گرفته است. اگر نمی‌دانید که کدام نسخه بهترین عملکرد فنی را خواهد داشت، بهتر است ویدیوی زیر را تماشا کنید.

EA Sports FC 24 روی ایکس باکس سری ایکس، سری اس و پلی استیشن ۵ تنها شامل یک حالت گرافیکی می‌شود. هم‌چنین تنظیمات گرافیکی این بازی روی سری ایکس و پلی استیشن ۵ کاملا یکسان است. نسخه سری اس یک سری کاستی‌ها در زمینه جزئیات گرافیکی مثل مدل شخصیت‌ها دارد. روی PC این امکان وجود دارد که با اجرای EA Sports FC 24 با حداکثر تنظیمات، کیفیت بصری بهتری را نسبت به پلی استیشن ۵ و سری ایکس داشته باشید. البته این برتری محدود است.

در زمینه رزولوشن، هر دو نسخه ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن ۵ این بازی را با وضوح تصویر ۴K (2160p) متغیر اجرا می‌کنند. ایکس باکس سری اس هم بازی را با وضوح تصویر ۱۴۴۰p متغیر اجرا می‌کند. در زمینه نرخ فریم هم باید گفت که هر سه کنسول نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه را هدف می‌گیرند و در اکثر مواقع به هنگام گیم‌پلی موفق به حفظ این نرخ فریم می‌شوند. البته سینماتیک‌های بازی روی کنسول‌ها نرخ فریم ۳۰ را دارند، اما روی PC می‌توانید به نرخ فریم بالاتری در هر دو زمینه دست پیدا کنید.

در مجموع باید گفت که فارغ از پلتفرمی که انتخاب می‌کنید، EA Sports FC 24 تجربه خوبی را از نظر فنی برای شما رقم خواهد زد و تمام نسخه‌های نسل نهمی از این نظر پایدار هستند.

EA Sports FC 24 اولین بازی در این سری با این نام به شمار می‌رود. چرا که قرارداد Electronic Arts با FIFA پس از عرضه FIFA 23 به پایان رسید. این بازی در حال حاضر برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم PC در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا