اخبار بازی

شرورانی که هنوز در فرنچایز Spider-Man اینسامنیاک حضور نیافته‌اند

گیمفا

استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) در عناوین گذشته Marvel’s Spider-Man، سعی کرده از فهرست متنوع شرورانِ در دسترس‌ خود استفاده کند، اما بسیاری از شخصیت‌های منفی هنوز در این فرنچایز ظاهر نشده‌اند.

نکات برجسته

 • بازی Marvel’s Spider-Man 2 شرورهای جدیدی مانند کریون (Kraven) و ونوم (Venom) را معرفی کرد و ویترین کاراکترهای منفی فرنچایز را گسترش داد.
 • بازی مذکور حضور احتمالی و محوری شخصیت‌های شرور نمادینی مانند کمیلیِن (Chameleon)، کارنیج (Carnage) و گرین گابلین (Green Goblin) را در قسمت‌های آینده فرنچایز به تصویر می‌کشد، اگرچه به برخی از آن‌ها اشاره‌هایی شده است. با این حال، به چندین نفر دیگر مانند اسپات (The Spot)، موربیوس (Morbius) و هاب‌گابلین (Hobgoblin) هیچ اشاره‌ای نشده.
 • وجود سیمبیوت‌ها در Marvel’s Spider-Man 2 نشان می‌دهد که سیمبیوت‌های بیشتری از کمیک‌ها، مانند رایوت (Riot) و تاکسین (Toxin)، می‌توانند در بازی‌های آینده نمایش داده شوند.

سری Marvel’s Spider-Man به لطف دلایل متعددی موفقیت‌آمیز ظاهر شده است و از این دلایل می‌توان به داستان‌سرایی فوق‌العاده و گیم‌پلی هیجان‌انگیز اینسامنیاک گیمز اشاره کرد. البته طرفداران قدیمی دلیل دیگری برای دوست داشتن عناوین اخیر مرد عنکبوتی دارند و آن چیزی نیست جز تمایل زیاد سازنده به استفاده از شخصیت‌های شرور متنوع. Marvel’s Spider-Man 2 به قدردانی از میراث اسپایدی ادامه می‌دهد و یکی از بزرگترین نشانه‌های این موضوع، شروران بازی هستند. پس از ارائه چندین شرور در بازی اول، اینسامنیاک گیمز پای خود را فراتر گذاشت تا حتی دشمنان بیشتری را برای مبارزه در Marvel’s Spider-Man 2 فراهم کند.

کریون و ونوم ستارگان Marvel’s Spider-Man 2 هستند، اما بازی مورد بحث ما حضور احتمالی و بالقوه دشمنان دیگری را نیز مطرح می‌کند تا دنیای خلق شده توسط اینسامنیاک گیمز بیشتر از گذشته به یک شبیه‌سازی کامل از کمیک‌های مرد عنکبوتی تبدیل گردد. همانطور که گفته شد، مرد عنکبوتی به داشتن دشمنان بسیار زیاد در دنیای کمیک مشهور بوده و اینسامنیاک گیمز هنوز بسیاری از شخصیت‌های منفی نمادین و کمتر شناخته شده را به کار نگرفته است. با توجه به اینکه حتی یک سال هم از عمر Marvel’s Spider-Man 2 نمی‌گذرد، کمی زود است که به طور دقیق حدس بزنیم اینسامنیاک گیمز کدام شرور را معرفی خواهد نمود. با این وجود، تیم سازنده در زمان کار بر روی Marvel’s Spider-Man 2، فهرست بلندی از افراد خاطی را پیش روی خود خواهند داشت.

شرورانی که در فرنچایز Marvel’s Spider-Man استودیوی اینسامنیاک گیمز غایب هستند:

شروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اند.شروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اندشروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اند

 • Green Goblin
 • Carnage
 • Morlun
 • Morbius
 • Chameleon
 • Hydro Man
 • Molten Man
 • Hobgoblin
 • Jackal
 • Mephisto
 • The Spot
 • Carrion
 • Shriek
 • Doppelganger

چگونه Marvel’s Spider-Man 2 صحنه را برای سه شرور دیگر آماده می‌کند؟

هشدار اسپویل Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 به طور قابل توجه‌ای فهرست دشمنان مرد عنکبوتی را با سندمن (Sandman)، کریون، ونوم و … را گسترش می‌دهد. چند شرور دیگر نیز تا زمان پخش تیتراژ به شدت مورد اشاره قرار می‌گیرند، دشمنانی که می‌توانند بزرگترین تهدید برای پیتر پارکر (Peter Parker) و مایلز مورالز (Miles Morales) باشند.

در طول یک ماموریت جانبی، بازیکنان با کلتوس کسدی (Cletus Kassady) آشنا می‌شوند. طرفداران کمیک‌های مارول (Marvel) این شخصیت را به خوبی می‌شناسند، زیرا او میزبان یکی از خطرناک‌ترین و قوی‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی است: «سیمبیوتی به نام کارنیج». در پایان ماموریت مذکور، کسدی با یک سیمبیوت ترکیب می‌شود و طرفداران را به یقین می‌رساند که کارنیج به طور کامل در بازی بعدی Marvel’s Spider-Man حضور خواهد داشت.

علاوه بر این، اگر تک‌ تک فعالیت‌های فرعی مربوط به شکارهای کریون را با دقت دنبال کرده باشید، حتما به یاد دارید که با یکی از دشمنان بسیار قدیمی و گاهاً گمنام مرد عنکبوتی ملاقاتی کوتاه داشته‌اید. کسی که به گمان پیتر پارکر پشت میله‌های زندان به سر می‌برد، ولی انگار اکنون و به دور از چشم همگان در نیویورک، منتظر فرصتی به هنگام است برای کاری که برادر ناتنی‌اش، همان کریون شکارچی، هیچ‌وقت موفق به انجامش نشد: «کشتن عنکبوت».

از طریق همین نکات ساده و جزئی احتمالاً متوجه شده‌اید که درباره کمیلیِن صحبت می‌کنم. با توجه به شواهد موجود و به احتمال قوی، اینسامنیاک گیمز قصد دارد آفتاب پرست دنیای مارول را در لیست ابرشروران بعدی خود بنویسد و چنین خبری نه تنها برخی از طرفداران قدیمی را خوشحال می‌نماید، بلکه نوید یک فاجعه دیگر را نیز در زندگی پیتر پارکر می‌دهد.

در حالی که حضور کارنیج و کمیلیِن برای طرفداران مرد عنکبوتی هیجان‌انگیز است، اما قطعاً مهم‌ترین شروری که در بازی به آن اشاره شد، کسی نیست جز گرین گابلین. پس از اینکه گرد و غبار نبرد بین پیتر و مایلز با هری آزبورن (Harry Osborn) که توسط سمبیوت ونوم آلوده شده بود فرو می‌نشیند، هری در کما می‌ماند و پدرش نورمن (Norman) بابت این موضوع مأیوس می‌شود.

او دستور می‌دهد که جی-سرم (G-Serum) را برای تزریق به هری آماده کنند، همان معجونی که مسئول تبدیل نورمن به گرین گابلین است. در حال حاضر نمی‌دانیم که آیا هری از بین خواهد رفت و تبدیل به یک شخصیت نمادین دیگر خواهد شد یا خیر، اما به نظر می‌رسد که اینسامنیاک گیمز آماده است تا دشمن اصلی مرد عنکبوتی را وارد بازی کند.

پایان اسپویل

سیمبیوت‌ها می‌توانند در Marvel’s Spider-Man 3 نیز مشکل‌ساز باشند

شروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اندشروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اندشروران بالقوه‌ای که هنوز در فرنچایز marvel's Spider-Man حضور نیافته‌اند

ونوم تنها سیمبیوتی نبود که در Marvel’s Spider-Man 2 حضور داشت، بازی برای مدت کوتاهی اسکریم (Scream) را هم نشان داد و به کارنیج اشاره کرد. در حالی که ممکن است تهدید کل جهان توسط سمبیوت‌ها برطرف شده باشد، اما تعداد زیادی انگل فضایی دیگر در داستان‌های کمیک وجود دارند و می‌توانند به دنباله این فرنچایز راه یابند.

سیمبیوت‌هایی که در فرنچایز Marvel’s Spider-Man استودیوی اینسامنیاک گیمز غایب هستند:

 • Riot
 • Toxin
 • Raze
 • Misery
 • Agony
 • Phage
 • Lasher
 • Silence

سری Marvel’s Spider-Man استودیوی اینسامنیاک گیمز به جشنی تمام عیار از میراث مرد عنکبوتی بدل گشته. شرورهای آن به خوبی انتخاب شده‌اند و هنوز کارهای زیادی می‌توان انجام داد. چه سازنده به منابع کمیک پایبند باشد و چه از آزادی‌های خلاقانه استفاده کند، Marvel’s Spider-Man 3 نباید مشکلی برای یافتن آنتاگونیست‌های اصلی و به یاد ماندنی خود داشته باشد. برای پیش‌بینی درباره اینکه کدام شخصیت شرور، دشمن اصلی مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man 3 خواهد بود، شاید کمی زود باشد، اما قبول کنید که اندیشیدن به آن در هر زمانی لذت‌بخش است.

از توجه و همراهی شما دوستان همیشگی صمیمانه سپاسگزارم.

منبع: Game Rant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا