اخبار بازی

سازمان تنظیم بازار انگلستان به طور موقت خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را تایید کرد

گیمفا

سازمان تنظیم بازار انگلستان (CMA) می‌گوید که فروش حق و حقوق کلاود اکتیویژن بلیزارد به شرکت یوبیسافت باعث شد تا به تکمیل قرارداد نزدیک شویم.

CMA تا به امروز بزرگ‌ترین مانع تکمیل قرارداد اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت بوده است و تا آوریل گذشته، به دلیل نگرانی‌های حول بازار بازی ابری (Claud Gaming)، به طور مصمم قصد بلوکه کردن این تصاحب را داشت. مایکروسافت چند ماهی می‌شود که با همکاری CMA، این قرارداد را تحت نظر داشته و تغییراتی را مطابق میل سازمان تنظیم بازار انگلستان اعمال کرده که بزرگ‌ترین آن، فروش حق و حقوق کلاودِ اکتیویژن به یوبیسافت بوده است. به نظر می‌رسد که این اتفاق کافی بوده تا CMA رضایت پیدا کند و امروز به طور موقت خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد. CMA در بیانیه‌ای توضیح داد:

اگرچه همچنان یک سری نگرانی‌های محدود حول این قرارداد باقی مانده است، اما مایکروسافت در این مدت راه حل‌هایی را ارائه داده که باعث می‌شوند به طور موقت به این نتیجه برسیم که مشکلات مذکور برطرف شدنی هستند. اگرچه قراردادی که جدیداً تنظیم شده بسیار متفاوت از قرارداد اولیه بوده و بسیاری از نگرانی‌ها را برطرف می‌سازد، CMA این نگرانی را دارد که برخی مفاد پیرامون فروش حق و حقوق استریم کلاودِ اکتیویژن به یوبیسافت ممکن است قابلیت دور زدن یا فسخ شدن داشته باشند یا حتی در نهایت اجرا نشوند.

CMA حالا یک پروسۀ مذاکرۀ جدید را تا ۶ اکتبر (۱۴ مهر) راه انداخته و پس از آن تصمیم نهایی را اعلام خواهد کرد که به احتمال زیاد تایید قرارداد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا