اخبار بازی

بودجه ساخت Cyberpunk 2077: Phantom Liberty نزدیک به ۸۵ میلیون دلار بوده است

دنیای بازی

در ادامه روند ارائه اطلاعات و آمار درباره محصول جدید سی دی پراجکت رد، این شرکت در توئیتر اعلام کرد بودجه ساخت Cyberpunk 2077: Phantom Liberty به همراه بخش تبلیغات و بازاریابی حدودا ۸۵ میلیون دلار بوده است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

اینکه بودجه و هزینه ساخت بازی‌ها بزرگ و AAA در صنعت رقابتی بازی‌های ویدیویی روز به روز در حال افزایش است و همین مسئله ناشران به این سمت سوق داد که برچسب قیمت ۷۰ دلاری را برای محصول خود انتخاب کنند، موضوع تازه‌ای نیست. معمولا چه تیم سازنده و چه ناشر از ارائه اطلاعات و جزئیات درباره مبلغ دقیق هزینه‌ای که صرف ساخت یک پروژه شده است، خودداری می‌کنند و تنها به یک سری ارقام کلی بسنده می‌کنند. استودیو سی دی پراجکت رد اما این بار شیوه متفاوتی را اتخاذ کرده و از روز گذشته با انتشار یک رشته توئیت مشغول ارائه آمار و ارقام جالب توجه درباره پشت صحنه ساخت بسته الحاقی بازی Cyberpunk 2077 یعنی Phantom Liberty است.

اکانت رسمی شرکت با انتشار یک توئیت اعلام کرد بودجه ساخت Cyberpunk 2077: Phantom Liberty حدودا ۲۷۵ میلیون PLN بوده (حدودا ۶۲.۸ میلیون دلار)، هزینه‌های بخش تبلیغات و بازاریابی نیز حدودا ۹۵ میلیون PLN برآورد می‌شود (نزدیک ۲۱.۷ میلیون دلار) در مجموع شرکت لهستانی نزدیک به ۳۷۰ میلیون PLN (84.6 میلیون دلار) هزینه صرف ساخت این بسته الحاقی کرده است. با توجه وسعت و این DLC و جاه طلبی سازندگان در استفاده از بازیگران نامداری همچون ادریس البا و کیانو ریوز، پیشبینی می‌شد هزینه ساخت فانتوم لیبرتی بالا باشد اما، بدون شک ۸۵ میلیون دلار عددی بود که کمتر به ذهن کسی خطور می‌کرد.

فانتوم لیبتری برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا